مهلت چهار ماهه به دو وزارتخانه برای طراحی برنامه اشتغال فارغ التحصیلان

دو وزارتخانه علوم و بهداشت در جلسه ای به ریاست دکتر عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأمور شدند ظرف چهار ماه آینده به طراحی برنامه اشتغال فارغ التحصیلان بپردازند.

مهلت چهار ماهه به دو وزارتخانه برای طراحی برنامه اشتغال فارغ التحصیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر منصور کبگانیان، دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور درباره جزئیات یکصد و پانزدهمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور که به ریاست دکتر سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید، گفت: در ابتدای جلسه، گزارش تدوین شده در دبیرخانه ستاد از تحولات علم و فناوری در کشور و بعضی کشورهای منطقه ارائه شد و از جمله روند خروج دانشجویان ایرانی و یا دانشجویان مقیم سایر کشورها طی و در مقایسه با سایر کشورهای دیگر مورد مقایسه نهاده شد. همچنین گزارشی از توسعه ICT و صندلی ایران در این حوزه ارائه شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: دستور دوم این جلسه که دستور اصلی بود به اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها و آسیب های این دوره اختصاص داشت.

دکتر کبگانیان گفت: در جلسات گذشته دستگاه های مختلفی گزارش خود را پیرامون این موضوع ارائه دادند و برای برطرف این آسیب ها پیش نویس سند سیاست های اجرایی و ضوابط اشتغال دانش آموختگان تدوین شد. این پیش نویس شامل 9 ماده و چند تبصره است که ماده یک آن در این جلسه به تصویب رسید.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: بر اساس ماده یک این سند، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شدند ظرف مدت حداکثر چهار ماه برنامه ­های اقدام خود را در رابطه با اجرای سیاست های اشتغال دانش آموختگان برای تصویب نهایی به ستاد نقشه ارائه دهند.

دبیر ستاد راهبری اجرایی سازی نقشه جامع علمی کشور گفت: محورهای مدنظر برای دو وزارتخانه حول سه موضوع است که محور اول بازنگری در تعداد و ظرفیت رشته و گرایش های تحصیلی در همه زیرنظام ها و محور دوم راه اندازی سامانه ملی اشتغال پذیری دانشجویان است که بایستی ظرف مدت یکسال این سامانه راه اندازی گردد.

دکتر کبگانیان اضافه نمود: در محور سوم، ترغیب و راهنمایی دانشگاه ها و مؤسسات آمزش عالی و رصد سالانه وضعیت اشتغال دانش آموختگان و ارتقای این موضوع است که از دو وزارتخانه خواسته ایم برنامه های مربوط به این سه محور را ظرف مدت چهار ماه ارائه دهند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مهلت چهار ماهه به دو وزارتخانه برای طراحی برنامه اشتغال فارغ التحصیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت چهار ماهه به دو وزارتخانه برای طراحی برنامه اشتغال فارغ التحصیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید