موتورسیکلتی که لقب هیولا گرفته است

به گزارش بهترینهای وب، موتور سیکلت AMB 001 حاصل ترکیب سبک طراحی استون مارتین با فناوری براق سوپریر است که سابقه ای دور و دراز در فراوری موتورسیکلت دارد. این موتور شبیه سوپرخودروها است.

موتورسیکلتی که لقب هیولا گرفته است

به گزارش بهترینهای وب به نقل از بلومبرگ، موتورسیکلت AMB 001 که بی شباهت به سوپر خودروها نیست، عمدتا از فیبرکربن ساخته شده و در کنار آن از تیتانیوم، بیلت آلومینیوم و چرم مرغوب نیز استفاده شده است.

رنگ اصلی بدنه نقره آبی است که در کنار مشکی مات دوشاخه، تایرها و دیسک جلوه ای جذاب پیدا نموده است. استفاده از فیبرکربن سبک باعث شده وزن خالص موتور از 180 کیلوگرم فراتر نرود.

روی باک موتور نواری از فیبرکربن واقع شده است که از فرمان آغاز شده و تا چراغ عقب امتداد پیدا می نماید. یک پد چرمی قهوه ای رنگ هم نقش جایگاه را بازی می نماید که ایده آن از سوپرکارهای استون قرض گرفته شده است.

قلب تپنده AMB 001 موتور V-Twin توربو شارژ با حجم 997 سی سی است که برای نخستین بار توسط Brough Superior به کار گرفته شده و توانایی فراوری 180 اسب بخار قدرت را دارد. به گفته سازندگان مدخل ورود و خروج و راستا عبور هوا در داخل سیستم سوپر شارژ متغیر است و با استفاده از یک اینترکولر لگ توربو به حداقل می رسد.

برای این موتورسیکلت 6 دنده در نظر گرفته شده که از کلاچ APTC استفاده می نماید. بکارگیری سیستم روانکاری نیمه خشک میل لنگ هم بازدهی را افزایش داده است. ترمزهای مسابقه ای AMB 001 نیز از فلز بسیار مقاوم ساخته شده اند.

تنها 100 دستگاه از AMB 001 فراوری می گردد و هرگز به جاده های شهری راه پیدا نخواهد کرد.

فراوری تمام این موتورسیکلت ها به صورت دست ساز و در تولوز فرانسه اجرا شده و برای خریداران 120 هزار دلار تمام خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "موتورسیکلتی که لقب هیولا گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موتورسیکلتی که لقب هیولا گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید