مونسان در دیدار با دو نماینده مجلس تأکید کرد نقش کم نظیر گردشگری در توسعه کشور

به گزارش بهترینهای وب، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت حوزه گردشگری در ایجاد اقتصاد پویا و اشتغال پایدار اعلام کرد: نقش گردشگری در توسعه کشور با توجه به محدودیت منابع و شرایط پیش ­رو کم نظیر است.

مونسان در دیدار با دو نماینده مجلس تأکید کرد نقش کم نظیر گردشگری در توسعه کشور

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار های جداگانه با دو نماینده مجلس بر لزوم توجه ویژه بر سه حوزه مأموریتی سازمان متبوع خود در نقاط مختلف کشور به عنوان عوامل اثربخش در توسعه متوازن تأکید کرد.

مونسان در دیدار با محمد حسینی نماینده تفرش و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن قدردانی از پیگیری های نمایندگان مجلس در زمینه ارتقا و بهبود شرایط پیش­ روی سازمان متبوع خود، توضیح داد: وجود تعامل سازنده با نمایندگان خانه ملت عامل پیشبرد اهداف ملی است.

او همچنین با تأکید بر اهتمام جدی دولت بر افزایش توان گردشگری، خواستار بهره گیری از ظرفیت های تاریخی شهرهایی نظیر تفرش در فراوری ثروت و ایجاد اشتغال گردید.

در ادامه این نشست، محمد حسینی، با تأکید بر اثرگذاری ارتقای حوزه گردشگری در تأمین معیشت مردم، اضافه نمود: ویژگی های منحصربه فرد کشورمان باعث گردیده است تا گردشگران خارجی برای بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی ایران با رعایت قوانین حاکم بر کشور در ایران حضوری گسترده داشته باشند.

حسینی ادامه داد: در راه توسعه گردشگری باید در مقابل وارونه نمایی هایی که انجام گردیده تبلیغات مناسب انجام پذیرد و نقاط قوتی نظیر وجود امنیت در کشورمان پررنگ گردد.

او با بیان اینکه تعاملات سازمان میراث فرهنگی و نمایندگان نتایج مثبتی را برای کشور به همراه دارد، یادآور گردید: در مقابل خواست مردم دنیا برای حضور در ایران هیچ قدرتی نمی تواند بایستد و اگر چه تحریم ها ممکن است بر روی شرکت های خارجی تأثیر گذار باشند اما در شرایطی که به خوبی جاذبه های گردشگری کشورمان را به دنیا بشناسانیم، می توانیم در جذب گردشگر موفق باشیم.

همچنین علی اصغر مونسان در دیدار با سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: استفاده از روش های نوین و تکنولوژی های کارآمد در عرصه میراث فرهنگی کشور برای شناخت دقیق ­تر و مطالعاتی از این ثروت های میان نسلی می تواند به عنوان ابزاری اثر بخش در خدمت اهداف مورد نظر کارشناسان میراث فرهنگی قرار گیرد.

او همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم به کارگیری حمایت های مردمی در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، توضیح داد: افراد باتجربه، دارای صلاحیت و اهل فن در هر سه حوزه یاد گردیده می توانند در تحقق هر چه بهتر فعالیت های این سازمان یاری بخش باشند.

در ادامه این دیدار سیدجواد ساداتی نژاد، با اشاره به تجارب قابل اتکای حمایت های مردمی در پیشبرد اهداف توسعه ایی کشور، خاطرنشان کرد: همان طور که در بخش های مختلف، تجربه حضور بنیادهای حامیان مثمر ثمر بوده است در میراث فرهنگی نیز این تجربه می تواند بکارآید و تشکیل بنیاد حامیان میراث به عنوان محفلی برای استفاده از این حمایت ها حائز توجه خواهد بود.

ساداتی نژاد همچنین با اشاره به ظرفیت حوزه انتخابیه خود در زمینه بوم گردی خواستار افزایش فعالیت های سازمان میراث فرهنگی در این زمینه گردید.

منبع: ichto.ir

به "مونسان در دیدار با دو نماینده مجلس تأکید کرد نقش کم نظیر گردشگری در توسعه کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان در دیدار با دو نماینده مجلس تأکید کرد نقش کم نظیر گردشگری در توسعه کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید