میراث فرهنگی برای خانه موزه عزت الله انتظامی پروانه فعالیت صادر کرد ، مجسمه استاد انتظامی جابجا شد

به گزارش بهترینهای وب، مدیرعامل خانه موزه انتظامی با اشاره به بازسازی و نزدیک کردن فضای این مکان به زیست و شخصیت زنده یاد عزت الله انتظامی از صدور پروانه فعالیت این خانه از سوی سازمان میراث فرهنگی اطلاع داد.

میراث فرهنگی برای خانه موزه عزت الله انتظامی پروانه فعالیت صادر کرد ، مجسمه استاد انتظامی جابجا شد

بهترینهای وب: تا چندی پیش اینجا خانه من بود اما اکنون خانه همه عاشقان صحنه و نمایش است، خانه ام آباد است، خانه ام نورانی است چون شما اینجایید. این نوشته آقای بازیگر درباره خانه اوست … خانه ای که اکنون خانه موزه ای به نام و یاد اوست …

شکرخدا گودرزی مدیرعامل خانه موزه انتظامی درباره بازسازی های اجرا شده در این مکان که طی چند ماه گذشته در دست انجام بود به مهر گفت: ما با توجه به برنامه ای که داشتیم با تشکیل یک کارگروه با حضور خانم فکور نماینده اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی، کوشش کردیم تا این مکان را به خانه موزه ای استاندارد تبدیل کنیم. ما با بازسازی اساسی که در فضای موزه ای خانه انجام دادیم به این سمت حرکت کردیم که چگونه با توجه به شخصیت، فعالیت و زیست استاد انتظامی، فضای داخلی خانه موزه را تعریف کنیم.

وی ادامه داد: ما آغاز به فراوری طرح محتوایی در کارگروه مدنظر کردیم و بر اساس وسایل شخصی، اسناد و مدارک استاد انتظامی که توسط مجید انتظامی در اختیارمان قرار گرفته بود، همچنین فعالیت های سینمایی، تئاتر و تلویزیونی استاد، طرح محتوایی را اجرا کردیم. بر اساس طراحی اجرا شده، فضای قبلی موزه را صد در صد تخریب و آغاز به مرمت و ساختن بخش های مختلف آن کردیم.

گودرزی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: کوشش ما این بود که وقتی مخاطبان وارد خانه موزه انتظامی می شوند، با زندگی، سیر و سلوک، شخصیت و زیست استاد آشنا شوند.

مدیرعامل خانه موزه انتظامی با اشاره به احداث سه سکو در حیاط خانه موزه و نزدیک کردن این فضای باز به فضای اجرای نمایش های تخت حوضی در خانه های قدیم، اضافه نمود: با حمایت خانه هنرمندان ایران و همچنین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مجسمه استاد انتظامی که در خانه هنرمندان نصب بود، ترمیم و به خانه موزه منتقل شد.

وی اظهار کرد: بدون حمایت و همکاری کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، سازمان زیباسازی و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، شهرداری منطقه 1 و همچنین سازمان میراث فرهنگی بازسازی خانه موزه انتظامی و تعریف جدید هویت این مکان امکانپذیر نبود.

گودرزی ادامه داد: بعد از انتها بازسازی و تعریف فضای موزه، بازدید کارشناسان اداره کل موزه های سازمان میراث فرهنگی انجام و معین شد که ما تا حدود 50 درصد هویت این مکان را بر اساس شخصیت و فعالیت های استاد انتظامی تعریف نموده ایم و همین امر باعث شد تا خانه موزه انتظامی پروانه راه اندازی را از سازمان میراث فرهنگی دریافت کند.

مدیرعامل خانه موزه انتظامی گفت: تأسیس خانه موزه های مشاهیر فرهنگ و هنر تأثیر بسزایی در توسعه فرهنگی شهر خواهد داشت.

منبع: چمدان

به "میراث فرهنگی برای خانه موزه عزت الله انتظامی پروانه فعالیت صادر کرد ، مجسمه استاد انتظامی جابجا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میراث فرهنگی برای خانه موزه عزت الله انتظامی پروانه فعالیت صادر کرد ، مجسمه استاد انتظامی جابجا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید