نشست تخصصی ظرفیت های گردشگری موانع و راهبردها در منطقه آزاد انزلی برگزار شد

به گزارش بهترینهای وب، نشست تخصصی ظرفیت های گردشگری موانع و راهبردها به منظور توسعه فعالیت های گردشگری و بهره گیری بیشتر از مواهب طبیعی و جذب سرمایه گذار در مجموعه گردشگری و اقامتی ماه با حضور فعالان این حوزه برگزار گشت.

نشست تخصصی ظرفیت های گردشگری موانع و راهبردها در منطقه آزاد انزلی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری بهترینهای وب به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی؛ نشست تخصصی ظرفیت های جهانگردی موانع و راهبردها به منظور توسعه فعالیت های جهانگردی و بهره گیری بیشتر از مواهب طبیعی و جذب سرمایه گذار در مجموعه جهانگردی و اقامتی ماه با حضور فعالان این حوزه برگزار گشت.

دکتر سید حجت مهدوی معاون فرهنگی اجتماعی و جهانگردی سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به لزوم بهره گیری از ظرفیت های جهانگردی در گیلان به منظور ایجاد توسعه پایدار خاطرنشان کرد: استان گیلان دارای مواهب طبیعی خاص و بکری است و باید به عنوان سرمایه های ملی از این موانع به منظور درآمدزایی و ایجاد اشتغال برای جوامع محلی بیش از پیش استفاده شود.

وی در ادامه به برگزاری چندین نشست تخصصی در حوزه جهانگردی به مناسبت هفته جهانی جهانگردی اشاره و خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری کارگروه های تخصصی و نشست های این چنینی این است که ظرفیت های موجود را به درستی بشناسیم و با بکارگیری و جذب بخش خصوصی در جهت نمود بخشی فعالیت های جهانگردی و تسهیل در امر سرمایه گذاری گام برداریم.

در ادامه سید کاظم دلخوش کننده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عزم مجلس در راستای تقویت صنعت جهانگردی خاطرنشان کرد:

در سطح جهان کشورهای مختلف از جهانگردی به عنوان صنعت جدید درآمد زا استفاده می کنند این در حالی است که کشور ما به عنوان یکی از کشورهای چهار فصل ، نسبت به سایر کشورها در این زمینه در جایگاه بالاتری به لحاظ جذابیت های گروشگری واقع شده است و بیش از آنکه اقتصاد کشور متکی به صنعت نفت باشد باید از طریق صنعت جهانگردی درآمد لازم برای کشور تامین شود.

وی اضافه کرد : مجلس شورای اسلامی تلاش کرده است با وضع قوانین به سود بخش خصوصی نفوذ دولت در حوزه اقتصادی را کاهش دهد اما تا کنون بخش خصوصی نتوانسته است آنطور که باید از قوانین به نفع مردم استفاده کند و نیاز است در کارگروه های تخصصی به صورت منظم مسائل مربوط به بخش خصوصی بررسی و از دل کارگروه به کنندگان مجلس ارائه شود تا در بحث قانونگذاری به نکات حائز اهمیت از دید فعالان بخش خصوصی توجه شود.

مهندس امین افقی عضو هیئت مدیره و معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این نشست به ظرفیت ها و موانع موجود در حوزه جهانگردی دریایی اشاره و گفت: جهانگردی دریایی به عنوان یک ویژگی جدید و مغفول مانده می تواند در بسیاری از حوزه ها به خصوص بهبود کسب و کار و ایجاد اشتغال مورد توجه قرار گیرد و باید با خلق ارزش و ایجاد ظرفیت های جدید و توجه به نگاه توسعه دریا محور ، از صنعت جهانگردی بهره وری بیشتری داشت.

وی با تاکید به اهمیت افزایش ضریب ماندگاری جهانگرد در استان گیلان گفت : تنوع بخشی ارائه خدمات در حوزه جهانگردی، کیفی بخشی در زمینه تولیدات در محصولات صنایع دستی ، و ایجاد زیرساخت های جهانگردی با نگاه جذب جهانگرد خارجی و داخلی می تواند ضریب ماندگاری جهانگرد در منطقه آزاد انزلی و استان گیلان را افزایش دهد.

معاون بندری و حوزه خزر سازمان بااشاره به مغفول ماندن توسعه جهانگردی دریایی در دریای خزر به عنوان بازاری پنهان در دریای صلح و دوستی و برنامه های این سازمان برای راه اندازی خط گردشکری دریایی بنادر کشورهای خزر از سال 2022 خاطرنشان کرد: راه اندازی جهانگردی دریایی بین منطقه آزاد انزلی و بندرانزلی می تواند اقتصاد جهانگردی دو منطقه را پیوند دهد و با سفرهای دریایی از منطقه آزادانزلی به سمت شهر انزلی و بعد ازآن به سمت بنادر کیاشهر، چمخاله،آستارا، نوشهر و امیر آباد، اولین حلقه پیوند دریایی بین بنادر جنوبی خزر ایجاد می شود.

وی با اشاره به لزوم راه اندازی تورهای جهانگردی یک روزه دریایی در منطقه آزاد انزلی ادامه داد:در صورت برنامه ریزی برای برگزاری تورهای یک روزه دریایی ، جهانگرد پس از حضور در منطقه آزاد از ظرفیت های متنوع جهانگردی، با کشتی های تفریحی منطقه آزاد از طریق دریا وارد شهربندرانزلی شده و از جاذبه های جهانگردی بندرانزلی استفاده کند.

گفتنی است در ادامه این نشست تخصصی اساتید حاضر، در حوزه جهانگردی خلاق، جهانگردی تفریحی، اقتصاد سبز، داشته های گیلان در حوزه جهانگردی و توسعه پایدار نکات حائز اهمیتی را ارائه دادند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "نشست تخصصی ظرفیت های گردشگری موانع و راهبردها در منطقه آزاد انزلی برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تخصصی ظرفیت های گردشگری موانع و راهبردها در منطقه آزاد انزلی برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید