نماینده روسیه: اتحادیه اروپا مرکز امنیت هسته ای در ایران تاسیس می نماید

به گزارش بهترینهای وب، ایرنا نوشت: نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: اتحادیه اروپا میخواهد مرکز امنیت هسته ای در ایران ایجاد کند.

نماینده روسیه: اتحادیه اروپا مرکز امنیت هسته ای در ایران تاسیس می نماید

به گزارش تاس، میخاییل اولیانف پس از سرانجام یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام، در گفت وگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب توضیح داد: در این نشست مسائل مربوط به همکاری با ایران در عرصه انرژی هسته ای صلح آمیز آنالیز شد.

وی افزود: ما در اینجا (در ایران) موضع پیشرو داریم اما اتحادیه اروپا اخیرا برنامه هایی برگزار کرد که در این عرصه پیش برود؛ به عنوان مثال اتحادیه اروپا میخواهد مرکز امنیت هسته ای در ایران ایجاد کند.

نشست امروز درباره برجام پیروز بود

نماینده دائمی روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: نشست امروز کمیسیون مشترک برجام پیروز بود و همه شرکت کنندگان در آن بر پایبندی به اجرای این توافق بین المللی تاکید کردند.

وی ادامه داد: تمام شرکت کنندگان در این نشست آمادگی خود را برای کوشش به منظور اجرای پیروز برجام اعلام کردند.

به گفته اولیانف، شرکت کنندگان در نشست طرح های اصلی که در چارچوب برجام اجرا می گردد را مطرح و مورد آنالیز قرار دادند.

وی ادامه داد: این طرح ها مدرن سازی راکتور اراک و تغییر کاربری سایت هسته ای فردو که روسیه به ایران برای راه اندازی خط فراوری ایزوتوپ های پزشکی پایدار یاری می نماید، را شامل می گردد.

مقام روس از طرح های مطرح شده همچنین به کانال ارسال کالاهای هسته ای و دوگانه اشاره و با ابراز تاسف اعلام نمود که این کانال اخیرا راکد شده است.

یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح مدیران سیاسی و معاونان وزرای امور خارجه ایران و گروه 1+4 (آلمان، انگلیس، فرانسه، روسیه و چین) به ریاست هلگا اشمید دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در هتل کوبورگ وین برگزار گردید.

49311

منبع: خبرآنلاین

به "نماینده روسیه: اتحادیه اروپا مرکز امنیت هسته ای در ایران تاسیس می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده روسیه: اتحادیه اروپا مرکز امنیت هسته ای در ایران تاسیس می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید