نماینده عراقی: آمریکا از طریق الزرفی به دنبال پایگاهی برای نظارت بر منطقه است

به گزارش بهترینهای وب، یک عضو مجلس عراق عدنان الزرفی مامور را نامزد معرفی شده از سوی آمریکا خواند و گفت آمریکا از طریق او می خواهد عراق را پایگاهی برای نظارت بر خاورمیانه قرار دهد.

نماینده عراقی: آمریکا از طریق الزرفی به دنبال پایگاهی برای نظارت بر منطقه است

به گزارش گروه بین الملل بهترینهای وب، حامد الموسوی عضو ائتلاف الفتح عراق به رهبری هادی العامری از فرماندهان الحشد الشعبی تاکید کرد که آمریکا با حمایت از عدنان الزرفی برای تشکیل کابینه می خواهد عراق را پایگاهی برای نظارت بر خاورمیانه قرار بدهد.

الموسوی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه عراق با بیان اینکه نخست وزیر شدن الزرفی می تواند عراق را به مشکلاتی منطقه ای و بین المللی سوق دهد که آمریکا از آن استفاده خواهد کرد، گفت: الزرفی یک نامزد آمریکایی است و واشنگتن از آن برای بقای نظامی خود در عراق استفاده کرده است.

او اضافه کرد:همان گونه که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان بازدید از پایگاه عین الاسد در الانبار گفت آمریکا می خواهد عراق را پایگاهی برای زیر نظر دریافت خاورمیانه قرار بدهد، الزرفی گزینه خوبی برای پیاده کردن نقشه آمریکاست.

عضو مجلس عراق تاکید کرد: گروه های سیاسی به دنبال یک شخصیت میانه رو هستند که حاکمیت و استقلال عراق را محقق کند و در روابط بین الملل سرسپرده هیچ طرفی نباشد، اما برهم صالح با مامور کردن غیرقانونی الزرفی و بی اعتنایی به نامزدهای مطرح از سوی کمیته هفت نفره جریان های شیعی ثابت کرد که یک شخصیت آمریکایی است.

برهم صالح رئیس جمهور عراق 27 اسفند ماه طی مراسمی عدنان الزرفی را مامور تشکیل دولت انتقالی کرد. پیش از الزرفی محمد توفیق علاوی برای تشکیل دولت انتقالی عراق مامور شده بود که در این امر ناکام ماند.

الزرفی از اعضای فراکسیون النصر به رهبری حیدر العبادی (نخست وزیر سابق) در مجلس عراق است، اما معرفی او موجی از مخالفت شدید در میان گروه های مجلسی به راه انداخته است.

او از زمان مکلف شدن طبق قانون 30 روز مهلت دارد کابینه پیشنهادی خود را به مجلس معرفی کند که با وجود مخالفت گروه های اصلی شیعی که اکثریت را در مجلس تشکیل می دهند موفقیت الزرفی بعید به نظر می رسد.

گفته می شود الزرفی در سال 2004 از سوی سوی پل برمر حاکم آمریکایی عراق برای استانداری نجف انتخاب شد و در همان زمان به مبارزه با کلیه گروه های مسلح در این استان و خلع سلاح آنها متعهد شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "نماینده عراقی: آمریکا از طریق الزرفی به دنبال پایگاهی برای نظارت بر منطقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده عراقی: آمریکا از طریق الزرفی به دنبال پایگاهی برای نظارت بر منطقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید