نیازمند گفتمان مشترک در مصرف آب هستیم

به گزارش بهترینهای وب، ابوطالب قزلسفلو عصر سه شنبه در همایش آب، اکوسیستم ها و توسعه انسانی که به مناسبت هفته جهانی آب در گرگان برگزار گردیده بود، اظهار کرد: آب به چالش جهانی تبدیل گردیده است اما در کشور ما این موضوع به دلیل تغییرات اقلیم، قرار دریافت در عرض جغرافیایی و مسائل اجتماعی و اقتصادی و ... حادتر است.

نیازمند گفتمان مشترک در مصرف آب هستیم

وی با اشاره به این که شعار سال جاری هفته جهانی آب اکوسیستم ها و توسعه انسانی است، اضافه نمود: موضوع آب بیش از هر چیز به عمل و جامع نگری احتیاج دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به این که ضعف و چالش های موجود در حوزه آب را باید در ضعف پشتوانه های فکری و توسعه انسانی جستجو کرد، ادامه داد: در فراوری و مصرف آب بیش از هرچیز به جامع نگری و رسیدن به یک نگاه و گفتمان مشترک در این حوزه احتیاج داریم.

وی با تاکید بر این که باید بتوانیم از بارش ها و نزولات جوی بهره برداری بیشتری کنیم، افزود: الگوی بارش ها تغییر نموده و در این شرایط به جای این که از خشکسالی و کمبود آب خسارت ببینیم از سیلاب ها خسارت می بینیم.

قزلسفلو توضیح داد: می توان با جامع نگری و هماهنگی با دستگاه های مسئول و نگاه سیستماتیک به موضوع آب از سایر بخش ها کمک بگیریم و خسارت سیل را به حداقل برسانیم.

وی با بیان این که هم اکنون آب منطقه ای، منابع طبیعی و ... نگرانی های جدی دارند و باید موضوع آب را مدیریت کنیم، اعلام نمود: باید دورهمی های هدفمند در این حوزه آغاز و خروجی این هم اندیشی ها را در عمل پیاده کنیم و هریک از دستگاه ها نقش خود را ایفا کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نیازمند گفتمان مشترک در مصرف آب هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازمند گفتمان مشترک در مصرف آب هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید