نیمی از منازل در آق قلا دچار آب گرفتگی شده است

نماینده گرگان و آق قلا با اشاره به آب گرفتگی در آق قلای شمالی و احتمال تشدید آن از روز یکشنبه (4 فروردین) در پی شروع بارش های شدید گفت که نیمی از منازل مردم در شهرستان آق قلا و روستاهای اطراف آن دچار آب گرفتگی شدند.

نیمی از منازل در آق قلا دچار آب گرفتگی شده است

نورمحمد تربتی نژاد در گفت و گو با خبرنگاران، در شرح آخرین وضعیت مناطق سیل زده شهرستان آق قلا گفت: بعد از بارندگی های شدید در روز دوشنبه 27 اسفند سیل در منطقه آق قلا راه افتاد که به دلیل بارش های چند روز بعد از آن بعضی از راه ها مسدود شد و بسیاری از مزارع و دامداری ها خسارت دیدند که در پی آن نیمی از منازل مردم در شهر آق قلا و روستاهای مجاور آن دچار آب گرفتگی شدید شدند.

وی با این شرح که آق قلا به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می گردد گفت: قسمت شمالی آق قلا دچار آب گرفتگی شده که باید به وسیله باز کردن راه ها و برداشتن موانع آب به سمت شهرستان بومیشان و بعد دریا سرازیر گردد.

نماینده گرگان و آق قلا شرح داد: در حال حاضر کوشش نیروهای امداد آن است که این موانع به خصوص در راه آهن را باز نمایند تا آب بتواند عبور نمایند. اما یاری رسانی با مشکل روبه رو است چون مثلاً بیل های مکانیکی که قصد باز کردن معابر در ریل راه آهن را دارند به دلیل شدت آب گرفتگی خود زیر آب می مانند. ولی علیرغم تمامی این مسائل باز هم نیروهای ستاد مدیریت بحران در صحنه بوده و برنامه ریزی های لازم را انجام می دهند تا آب به سمت دریا سرازیر گردد.

تربتی نژاد با بیان اینکه نیمی از منازل مردم در آق قلا تخلیه شده است گفت: بعضی از مردم اسکان داده شده اند البته بعضی از مردم هم نگرانی های دارند که کوشش شد مسائل آنها برطرف گردد؛ ما امیدواریم با توقف بارش ها وضعیت بهتر گردد. درباره اسکان مردم هم مدارس را آماده کردیم. بعضی از مدارس در گرگان هم در حال آماده سازی است که در صورت احتیاج مردم را به سکونتگاه موقت منتقل کنیم. در خصوص تأمین مواد غذایی هم تدارکات لازم دیده شده یاری های مردمی هم وجود دارد که در این باره وضع در شرایط بغرنج نیست.

وی در خاتمه گفت که طبق پیش بینی هواشناسی بارشها از روز یکشنبه آینده مجدداً شروع می شوند که اگر بارشها شدید باشد امکان تشدید مشکل باز هم وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نیمی از منازل در آق قلا دچار آب گرفتگی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از منازل در آق قلا دچار آب گرفتگی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید