همدان، ملایر و کبودراهنگ؛ بیشترین متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی

به گزارش بهترینهای وب، خبرنگاران/همدان رئیس جهاددانشگاهی استان همدان از ثبت نام 2180 همدانی در طرح ملی مشاغل خانگی براساس ظرفیت تعریف شده از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: همدان، ملایر و کبودراهنگ بیشترین متقاضیان این طرح بوده اند.

همدان، ملایر و کبودراهنگ؛ بیشترین متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی

علی کلانترنیا در گفت وگو با بهترینهای وب، با اشاره به اینکه سهمیه معین شده برای استان همدان 2100 نفر است، گفت: ثبت نام سامانه ای این تعداد به طور کامل در سایت inhb.ir انجام گرفته و در حال حاضر ثبت نام به صورت مازاد بر آمار معین شده در حال انجام است.

وی اعلام نمود: طرح ملی مشاغل خانگی با همکاری دو مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان کارفرمای طرح و جهاددانشگاهی به عنوان مجری طرح در قالب سه فاز در 31 استان در حال انجام و پیگیری است.

کلانترنیا با بیان اینکه در فاز نخست طرح 11 رشته در استان شناسایی شد، گفت: خیاطی، چرم دوزی، میناکاری، قالیبافی، تابلو فرش بافی، منبت کار چاقویی، کیک و شیرینی پزی، ویراستاری متون، مترجمی کتاب و مقاله، برنامه نویسی و انیماتور ظرفیت های شناسایی شده در استان همدان در حوزه مشاغل خانگی است.

وی اشاره ای به آمار ثبت نام کنندگان در رشته های مختلف طرح داشت و بیان نمود: طبق آخرین آمار رشته خیاطی با 667 متقاضی، رشته چرم دوزی با 219 متقاضی و رشته میناکاری با 185 متقاضی به ترتیب سه رشته پرمتقاضی در استان هستند.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان با بیان اینکه بیشترین آمار ثبت نام کنندگان در طرح بانوان هستند، یادآور شد: در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی سهم آقایان تا به امروز 376 نفر و بانوان 1801 نفر بوده است.

کلانترنیا در ادامه یادآور شد: بیشترین ثبت نام کنندگان طرح در استان به ترتیب در شهرهای همدان با 1253 متقاضی، ملایر با 228 متقاضی و کبودراهنک با 159 متقاضی هستند.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام متقاضیان همچنان ادامه دارد، گفت: همزمان با اتمام فاز اول، فاز دوم طرح با موضوع آموزش و توانمندسازی در قالب ارزیابی و استعدادسنجی متقاضیان و پیشرانان، مشاوره و هدایت متقاضیان آغاز شده و در حال انجام است.

کلانترنیا اظهار کرد: اتصال به بازار مهمترین بخش این طرح و به عنوان فاز سوم طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در نظر گرفته است که در آن افراد متقاضی پس از کسب مهارت در رشته انتخابی، توسط پیشرانان(کارآفرینان پیروز) جذب بازارکار می شوند.

وی گفت: کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از زمینه های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و از جمله راهکارهای مناسب برای توسعه اشتغال های خُرد و خانگی است که می تواند در توسعه زیرساخت های هر کشور و ملتی اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می شود، گفت: با توجه به ظرفیتی که در حوزه مشاغل خانگی و تولیدات بومی وجود دارد این مهم می تواند یکی از راهکارهای مهم در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و به طور خاص افزایش درآمد و ثروت در جامعه باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "همدان، ملایر و کبودراهنگ؛ بیشترین متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همدان، ملایر و کبودراهنگ؛ بیشترین متقاضیان طرح توسعه مشاغل خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید