وزارت ورزش دوست ندارد مالکیت استقلال و پرسپولیس را از دست بدهد

به گزارش بهترینهای وب، سید کاظم اولیایی در گفتگو با خبرنگاران در واکنش به سخنان محمدرضا داورزنی معاون وزارت ورزش در خصوص واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: اصلا خصوصی سازی در اختیار آقایان در وزارت ورزش نیست که درباره آن صحبت می کنند. آنها دوست ندارند مالکیت این دو باشگاه را از دست بدهند و توپ را در زمین مجلس می اندازند.

وزارت ورزش دوست ندارد مالکیت استقلال و پرسپولیس را از دست بدهد

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال افزود: آنچه در اختیار آقایان است، عمل به اساسنامه این دو باشگاه می باشد. در اساسنامه باشگاه استقلال که در سال 69 نوشته شده مشخصا آمده است که اعضای مجمع این باشگاه شامل 5 عضو اصلی، 2 عضو علی البدل و 3 کارشناس و خبره فوتبال به انتخاب کانون هواداران می باشد و یک نفر که رییس وقت سازمان تربیت بدنی باشد، ریاست این مجمع را عهده دار خواهد بود.

اولیایی شرح داد: اگر وزارتخانه راست می گوید و واقعا قصد خصوصی سازی دارد، می تواند طبق اساسنامه استقلال مجمع قانونی این باشگاه را تشکیل دهد و وزیر ورزش هم جایگاه خودش که رییس مجمع باشد را حفظ کند. در این صورت اعضای مجمع هم حق رای داشته و در تصمیم گیری ها نقش دارند. عقل سلیم هم می گوید خرد جمعی حتما بهتر از تصمیم گیری فردی می باشد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تاکید کرد: وزارتخانه حرف و عملش یکی نیست. از یک سو می گویند دنبال واگذاری هستیم اما عملا نشان می دهند هیچ میلی برای این کار ندارند. متاسفانه یک فرهنگ غلط برخی مدیران ما را فرا گرفته که حوزه مدیریتی را مِلک خود می دانند و تمایلی به از دست دادن بخشی از مِلکشان را ندارند. الان هم استقلال و پرسپولیس برای وزارت ورزش نقش همان ملِکی را دارد که دوست ندارند آن را از دست بدهند.

عضو هیات موسس اتحادیه مدیران کشور گفت: وزارتخانه واقعیت را به مردم نمی گوید و توپ را در زمین مجلس می اندازد. اگر اراده ای برای خصوصی سازی سرخابی ها بود تا الان آن را عملی کرده بودند.

وی افزود: شرکت پیشکسوتان استقلال ایرانیان متشکل از بیش از 130 پیشکسوت ثبت قانونی شده و فعالیت می کند. این پیشکسوتان بوجود آورنده برندی هستند که قرار است برای فروش عرضه شود. این پیشکسوتان حق دارند که دغدغه این برند را داشته باشند و دلسوز آن باشند. پس حضورشان در مجمع باشگاه استقلال کمترین حقی است که می شود برای آنها در نظر گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "وزارت ورزش دوست ندارد مالکیت استقلال و پرسپولیس را از دست بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ورزش دوست ندارد مالکیت استقلال و پرسپولیس را از دست بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید