وزیر صنعت دستور ترخیص مواد اولیه تولید ماسک را صادر کرد

به گزارش بهترینهای وب، اخیراً وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه ای به رئیس گمرک اعلام کرده بود که کل پارچه های ملت بلون موجود در گمرکات کشور که تاریخ قبض انبار آن ها قبل از 20 آبان 1399 است از گمرکات ترخیص شود.

وزیر صنعت دستور ترخیص مواد اولیه تولید ماسک را صادر کرد

بر این اساس به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شده که در صورت ارائه ثبت سفارش نسبت به انجام تشریفات گمرکی پارچه های ملت بلون وارده به تاریخ قبض انبار قبل از 20 آبان و اعلام میزان و مشخصات محموله های یاد شده به تفکیک مشخصات کامل وارد کنندگان و مقدار و زمان ترخیص کالا به صورت مستمر به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و سازمان غذا و دارو اقدام شود.

همچنین گمرکات اجرایی کشور موظف به رعایت مواردی شامل اخذ تأییدیه کیفیت و ایمنی سازمان غذا و دارو از وارد کننده در خصوص محموله های وارداتی، ترخیص کالای مذکور در صورت تأمین ارز آن صرفاً از محل ارز متقاضی با تهاتر با صادرات، اخذ و ارسال تعهد کتبی از وارد کنندگان کالای مذکور مبنی بر عرضه کل کالای ترخیصی با موضوع سازمان غذا و دارو جهت تأمین پارچه مورد نیاز تولید کنندگان ماسک و همچنین اخذ و ارسال نسخه ای از تعهد کتبی وارد کننده مبنی بر مراجعه به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان جهت ارائه اسناد و مدارک لازم برای تعیین قیمت مصوب و ثبت اطلاعات مربوطه در سامانه جامع تجارت هستند.

از پارچه ملت بلون (Melt blown) به عنوان فیلتر در ساختار ماسک سه لایه استفاده می شود.

بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال حاضر ظرفیت تولید روزانه 20 میلیون عدد ماسک در کشور وجود دارد. همچنین با توجه به افزایش حجم تولیدات داخلی و ذخیره سازی مناسب در زمینه تولید انواع ماسک، اخیراً حداکثر قیمت مصرف کننده انواع ماسک سه لایه پزشکی استاندارد مورد تأیید سازمان غذا و دارو از 1300 به 1000 تومان کاهش یافت.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "وزیر صنعت دستور ترخیص مواد اولیه تولید ماسک را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر صنعت دستور ترخیص مواد اولیه تولید ماسک را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید