وضعیت آب و هوا در روزهای پایانی هوا ، بعضی نقاط گرم تر می شوند

به گزارش بهترینهای وب، مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دما در سواحل دریای خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی اطلاع داد.

وضعیت آب و هوا در روزهای پایانی هوا ، بعضی نقاط گرم تر می شوند

به گزارش ایسنا، احد وظیفه گفت : در ساعات بعد از ظهر امروز و فردا (23 و 24 مرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی در استان های تهران، البرز و قزوین و دامنه های زاگرس در شمال غرب و غرب کشور واقع در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، جنوب مرکزی، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد همچنین در غرب اصفهان غرب و جنوب فارس و برخی مناطق بوشهر و هرمزگان رشد ابر و رگبار و رعد و برق موقتی همراه با وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به این که بعد از ظهر روز آدینه (25 مرداد) در استان های کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان و فارس و برخی مناطق بوشهر و هرمزگان رشد ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد، گفت: در روزهای شنبه و یکشنبه (26 و 27 مرداد) در غالب مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا و پس فردا (24 و 25 مرداد) در شمال غرب، نیمه غربی سواحل دریای خزر و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و در روزهای شنبه و یکشنبه (26 و 27 مرداد) در شمال شرق، شرق سواحل دریای خزر افزایش نسبی دما رخ می دهد.

وی اضافه نمود: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید رخ می دهد و در برخی ساعات همراه با گرد و خاک خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در خاتمه با اشاره به وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: فردا و پس فردا (24 و 25 مرداد) هوای تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیش بینی می گردد که فردا دمای تهران در گرم ترین زمان به 33 درجه سانتی گراد و در خنک ترین زمان به 22 درجه سانتی گراد برسد. همچنین پس فردا بیشترین و کمترین حد دمای تهران 34 و 25 درجه سانتی گراد خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "وضعیت آب و هوا در روزهای پایانی هوا ، بعضی نقاط گرم تر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت آب و هوا در روزهای پایانی هوا ، بعضی نقاط گرم تر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید