وقتی فوتبال جور کشتی را کشید ، فراموشی شکست گوش شکسته ها با برد پرسپولیس

کشتی همیشه جور سایر ورزش ها را کشیده است. این جمله بسیاری از قهرمانان کشتی است اما این بار همه چیز بر عکس شد. این بار فوتبال در روزهایی که کشتی با ناکامی بزرگی روبرو بود، کام مردم را شیرین کرد.

وقتی فوتبال جور کشتی را کشید ، فراموشی شکست گوش شکسته ها با برد پرسپولیس

به گزارش خبرنگاران ، محسن وظیفه ، همیشه کشتی گیران اعتقاد داشتند که کشتی جور ناکامی ورزش های دیگر به خصوص فوتبال را در سطح بین الملل به دوش کشیده است. اعتقادی که البته خیلی هم نادرست نبود و همیشه در مسابقات دنیای و بازی های المپیک همیشه این کشتی بوده که پرچم ورزش را بالا برده اما این بار همه چیز تغییر کرد. درست در روزهایی که علاقه مندان به ورزش افسرده و ناامید از نتایج کشتی حال درست و حسابی هم نداشتند به یکباره فوتبال به فریاد علاقه مندان به ورزش رسید و با یک شاهکار باعث شد تا همه ناکامی تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات دنیای مجارستان را فراموش نمایند. برد پرسپولیس باعث شد تا برای چند روزی مردم غصه های دیگر خود را از جمله گرانی ها و مسائل را هم فارموش نمایند.

برد پرسپولیس تنها یک خاصیت نداشت که مثلا هوادارانش را خوشحال کند و یا این که به فینال لیگ قهرمانان برسد، بلکه پرسپولیس برد تا همه فراموش نمایند که در مسابقات دنیای کشتی آزاد در مجارستان تیم ملی ایران با 10 کشتی گیر نتوانست یک فینالیست داشته باشد.

پرسپولیس برد تا همه فراموش نمایند که کشتی آزاد ایران در رده بندی مدالی مسابقات دنیای کشتی رده سیزدهم را به خود اختصاص داد و در این رده بندی حتی از کشورهایی مثل بحرین هم پائین تر نهاده شد.

پرسپولیس برد تا کسی به یاد نیاورد که کشتی ایران قرار بود تا بازی های المپیک 2020 سه تیم قدرتمند داشته باشد اما در دو سال مانده به بازی های المپیک برای اعزام یک تیم به مسابقات دنیای غصه تمام وجود مربیان تیم ملی را گرفته بود.

پرسپولیس برد تا همه حواس ها به این مسابقات و فینال هیجان انگیز قهرمانی آسیا معطوف گردد و کسی نپرسد که چه اتفاقی برای کشتی ایران در چند سال گذشته اتفاق افتاده که با هزینه کرد 400 میلیاردی و 7 سال برنامه ریزی نمی تواند یک تیم خوب را داشته باشد.

پرسپولیس برد تا کسی نپرسد که چرا کشتی ایران با روسیه و آمریکا در رده بندی تیمی بیش از 100 امتیاز فاصله دارد و چرا نمی تواند در 10 وزن یک فینالیست داشته باشد؟

پرسپولیس برد تا کسی نپرسد که چرا به یک باره کسب مدال نقره به حسرتی بزرگ برای کشتی ایران تبدیل شده و رسیدن به یکی از سه سکوی اول تا سومی به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شده است؟

پرسپولیس برد تا کسی نپرسد که چه اتفاقی برای کشتی آزد ایران رخ داد تا تیمی که از سال 2013 تا 2017 در مسابقات جام دنیای قهرمان بود و در این مدت سه بار روسیه، دوبار آمریکا و یکبار هم آذربایجان را شکست داد، حالا با روسیه و آمریکا این همه فاصله پیدا نموده است؟

پرسپولیس برد تا دیگر کسی این سوال تکراری را نپرسد که بالاخره تیم ملی کشتی آزاد با کدام قانون به مسابقات دنیای اعزام شد؟ آیا فرآیند انتخابی بود و یا نظر سرمربی بود؟ اگر انتخابی بود، چرا این همه تغییر در انتخاب نفرات اگر هم نظر سرمربی بود چرا در سال های اخیر تا این اندازه فشار روی ستاره ها برای حضور در انتخابی؟

پرسپولیس برد تا کسی این سوال را نپرسد که وعده رئیس کشتی چه شد؟ مگر قرار نبود که کشتی تا 2020 سه تیم مدعی قهرمانی دنیا داشته باشد؟ در دو سال مانده به المپیک 2020 این سه تیم در چه مرحله ای هستند؟

باید این چند روز را فقط به برد پرسپولیس فکر و از این برد لذت برد. در کشتی هم امیدوار به کشتی فرنگی ماند و دید که این تیم چه می نماید.

منبع: ایران ورزشی

به "وقتی فوتبال جور کشتی را کشید ، فراموشی شکست گوش شکسته ها با برد پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی فوتبال جور کشتی را کشید ، فراموشی شکست گوش شکسته ها با برد پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید