و آن گاه معنا زاده شد منتشر شد

به گزارش بهترینهای وب، ترجمه کتاب و آن گاه معنا زاده شد؛ بازنمایی، شبیه سازی، سوژه منتشر شد.

و آن گاه معنا زاده شد منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، این کتاب که شامل مجموعه مقالاتی با موضوعات سوژه، بازنمایی و شبیه سازی است، توسط امیر رضائی پناه، سمیه شوکتی مقرب و عارف مسعودی ترجمه و در نشر علم (تمدن علمی) عرضه شده است.

در معرفی کتاب و آن گاه معنا زاده شد عنوان شده است: این مجموعه مقالات حول سه موضوع اصلی سوژه، بازنمایی و شبیه سازی تدوین شده و 10 اپیزود دارد. هر یک از بخش­ ها و اپیزودها، متنی مستقل در بافتی به هم پیوسته است که چگونگی نقش آفرینی مفاهیم در عرصه های مختلف فرهنگی، هنری، سیاسی و اجتماعی را نمایان می نماید.

این کتاب به دنبال ارائه فهمی خاص و اصیل از بعضی مقوله­ های مهم در علوم انسانی و اجتماعی همچون معنا و نظام معانی، بازنمایی، شبیه­ سازی، سوژه سیاسی، امر سیاسی، سیاست، امر اجتماعی، حقیقت، امر واقع، رخداد، ادبیت فلسفه و فلسفیت ادبیات، سرشت هنر، روی صحنه و پشت صحنه، گفتمان هویدا و گفتمان پنهان و... است. در حقیقت رمزگشایی عملیاتی از ماهیت، مولفه ها، مفاهیم و شاخص سازی های مترتب بر این مقوله ها کار ویژه و رسالت محوری این اثر را تشکیل می دهد.

ایده ترجمه کتاب حاضر که دربردارنده بخش های اصلی کتاب لاتین سوژه ها و شبیه سازی ها به شمار می آید، به واسطه اهمیت موضوع مورد مطالعه، تنوع دیدگاه ها و رویکردهای مورد آنالیز و وزانت قلم نگارندگان در نزد مترجمان مورد اجماع نهاده شد. برای اثرگذاری و بهره بیش تر خواننده و مخاطب ایرانی از این اثر، بخش های خاصی از آن گزینش و تقویت و ارائه شده است. آنه او. بیرنه، هیو. جی. سیلورمن، درو ای. هایلند، آلینا کلی، ماسیمو وردیکیو، گری ای. آیلسورث و بتینا برگو هر کدام به سبک و شیوه خود خواننده و مخاطب را با خویش همراه ساخته و در کلیت خود منظومه ای منسجم و مکمل را فراهم می آورند.

دیباچه این مجموعه به قلم دکتر محمدرضا تاجیک، یادداشت ویراستار کتاب، آنه او. بیرنه خطاب به خوانندگان و پژوهشگران ایرانی و فارسی­ زبان و پیشگفتار آن به قلم امیر رضائی پناه، بخش های دیگر این مجموعه را تشکیل می دهد.

این اثر پس از هویت، گفتمان و انتخابات در ایران: مبانی ایدئولوژیک انتخابات 1392 و تحلیل گفتمان سیاسی؛ امر سیاسی به مثابه یک برساخت گفتمانی سومین کتاب مشترک امیر رضائی پناه و سمیه شوکتی مقرب است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "و آن گاه معنا زاده شد منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "و آن گاه معنا زاده شد منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید