پ.ک.ک عامل انفجار خط لوله گاز ایران به ترکیه

به گزارش بهترینهای وب، پ.ک.ک مسئولیت انفجار خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه را برعهده گرفت.

پ.ک.ک عامل انفجار خط لوله گاز ایران به ترکیه

به گزارش بهترینهای وب، مرکز رسانه ای یگان های مدافع خلق HPG، شاخه نظامی PKK در بیانیه ای با اشاره به انفجار روز گذشته در خط لوله گاز طبیعی ایران ـ ترکیه در منطقه مرزی دوغو بایزید، مسئولیت این بمب گذاری را بر عهده گرفت.

فرات نیوز که این خبر را منتشر نموده می افزاید؛ یگان HPG گفت نیروهای این گروه به نیروهای محافظ خط لوله گاز طبیعی ایران - ترکیه حمله نموده و در این درگیری یکی از اعضای HPG با عملیات انتحاری چندین خودروی زرهی نیروهای محافظ ترکیه را منفجر نموده و در نتیجه این انفجار، خط لوله گاز نیز منفجر شده است.

  • فیلم | انفجار در خط انتقال صادرات گاز ایران به ترکیه

در این بیانیه آمده است: در چارچوب تداوم عملیات نیروهای PKK در استان آگری، در تاریخ 31 مارس 2020 ساعت 05:00 به وقت محلی، سما کوچر، نیروی وابسته به PKK عملیات انتحاری علیه مواضع نیروهای امنیتی ترکیه در منطقه دوغو بایزید در نزدیکی مرز گوربولاک انجام داده است که در اثر این عملیات انتحاری خط لوله انتقال گاز ایران به ترکیه منفجر شده است.

به نوشته فرات نیوز، سما کوچر با نام مستعار روشن آشکارا عامل انتحاری حمله به خط لوله گاز ایران ـ ترکیه متولد 1995 در استان سرت ترکیه است که در سال 2014 با پیوستن به PKK آموزش های نظامی را پشت سر گذاشته و به نیروهای نظامی PKK ملحق شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "پ.ک.ک عامل انفجار خط لوله گاز ایران به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پ.ک.ک عامل انفجار خط لوله گاز ایران به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید