پیش بینی 40هزار میلیارد تومان برای تقویت فراوری کشور در بودجه 98

به گزارش بهترینهای وب، سید مهدی مقدسی عصر پنجشنبه در نشست فعالان مالی استان مرکزی با رئیس مجلس شورای اسلامی در اراک گفت: بعضی از سیاست ها، بخشنامه ها و ابلاغیه ها موجب آسیب به حوزه فراوری و فراوری کنندگان شده است و آنان را با مشکل روبه رو نموده که مجلس باید در این زمینه با نظارت و قانونگذاری جدی تری وارد گردد.

پیش بینی 40هزار میلیارد تومان برای تقویت فراوری کشور در بودجه 98

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس اضافه کرد: ماه گذشته، در قانون استفاده حداکثری از فراوری، به صورت اساسی تغییراتی ایجاد شده است که می تواند در بهبود شرایط اقتصاد کشور موثر واقع گردد. البته برای اینکه بهره وری و کارآمدی را افزایش دهیم باید اختیارات استان ها بیشتر گردد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس ادامه داد: وضعیت نامتوازن بین بودجه دولتی و شرکت های دولتی و بخش خصوصی نشان می دهد که هنوز اقتصاد ما نتوانسته از آن هاله دولتی خارج گردد، تا بتواند پویایی و چابکی را در صحنه عمل به نمایش بگذارد.

مقدسی در بخش دیگر سخنان خود گفت: نظام آموزشی هم چابکی لازم را ندارد. ما آمایش درستی در نظام آموزشی و آموزش عالی نداشتیم و ظرفیت خالی دانشگاه ها باید در جهت گیری به سمت مهارت آموزی و حرفه آموزی پیش برود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: یکی از موضوعات مهم اصلاح ساختار اداری است که در این رابطه بدنه دولت بسیار متورم است و این مغز توان اداره این بدن متورم را ندارد. باید بپذیریم که در تمرکز زدایی خوب کار نکرده ایم و پیروز نبوده ایم.

مقدسی بیان داشت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب که در حقیقت پختگی نظام است، از تجربیات ارزشمندی که در این 40 سال در نظام جمهوری اسلامی از آن برخوردار شدیم باید به درستی بهره بگیریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پیش بینی 40هزار میلیارد تومان برای تقویت فراوری کشور در بودجه 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی 40هزار میلیارد تومان برای تقویت فراوری کشور در بودجه 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید