چراغ های برج میلاد امشب خاموش می گردد

به گزارش بهترینهای وب، امشب ساعت 20:30 چراغ های برج میلاد همزمان با رویداد جهانی ساعت زمین 1 ساعت خاموش می گردد.

چراغ های برج میلاد امشب خاموش می گردد

با برگزاری رویداد ساعت زمین سال 1400 در روز 7 فروردین ماه و خاموش کردن لامپ ها به مدت یک ساعت کوشش می گردد تا زمینیان متوجه چالش های زیست محیطی شوند.

ساعت زمین یک رویداد دنیای سازماندهی شده توسط صندوق دنیای طبیعت (World Wide Fund for Nature) است که طی آن خانواده ها و کسب و کارها با خاموش کردن چراغ ها و سایر دستگاه های الکتریکی غیر ضروری به مدت یک ساعت اثرات تغییرات آب و هوایی و احتیاج به مصرف محتاطانه انرژی در دنیا را به یاد می آورند.

حالا هر ساله در آخرین شنبه ماه مارس، میلیون ها نفر در سراسر کره زمین چراغ های منازل شان و همه وسایل الکترونیکی را خاموش می نمایند تا به زمین دست دوستی بدهند؛ چراکه انسان ها تنها موجوداتی هستند که سرنوشت کره زمین را تحت تاثیر خود قرار داده اند. با این حرکت نمادین می توان حتی برای چند دقیقه در طول سال، بشر به خود ثابت کند که با تمام قدرت و تسلطی که بر زمین دارد، همچنان مدیون منابع آن است.

براساس گزارش ایسنا، در ایران نیز این رویداد نیز از سال 90 با خاموشی چراغ های برج میلاد در تهران برگزار گردید و در سال 1391 تعداد بیشتری از شهرها و سازه های معروف ایران به این حرکت پیوستند و افزون بر برج میلاد، برج آزادی تهران، سی وسه پل اصفهان، پل سفید اهواز و ساعت میدان شهرداری رشت نیز در این رویداد چراغ های خود را خاموش کردند.

سومین گرامیداشت ساعت زمین در ایران در سال 1393 و با مشارکت تعدادی از شهرهای ایران از جمله تهران، تبریز، اصفهان، پلدختر، رشت و قم صورت گرفت.

شهر مشهد برای اولین بار در سال 1394 با خاموش کردن ساختمان مرکزی شهرداری و تالار شورای شهر به مدت یک ساعت به برنامه ساعت زمین پیوست و چهارمین برنامه ساعت زمین در ایران، همزمان در شهرهای ارومیه، تهران، تبریز، اصفهان در تاریخ 8 فروردین 1394 برگزار گردید.

در سال 96 در رویداد ساعت زمین چراغ های پل طبیعت، برج میلاد و تمام المان های مهم شهری تهران و در شهر میبد کهن دژ نارین قلعه به مدت یک ساعت خاموش شد.

ساعت زمین 1400 در روز شنبه، 7 فرردین مصادف با 27 مارچ از ساعت 20 و 30 دقیقه تا ساعت 21 و 30 دقیقه به وقت محلی در سراسر دنیا برگزار می گردد.

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام بهترینهای وب دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "چراغ های برج میلاد امشب خاموش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ های برج میلاد امشب خاموش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید