چرا سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان معین نمی گردد؟

به گزارش بهترینهای وب، با وجود اینکه طبق گفته نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال قرار است تیم ملی پنج نفره بانوان بیستم اسفند ماه اردو بزند اما هنوز کادر فنی این تیم انتخاب نشده است.

چرا سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان معین نمی گردد؟

به گزارش بهترینهای وب، نزدیک به دو سال است که فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) مجوز بازی با پوشش اسلامی را صادر نموده است. مجوزی که پای دختران بسکتبالیست ایران را به عرصه های جهانی و بین المللی باز کرد. در نتیجه فدراسیون بسکتبال به برنامه ریزی برای اعزام دختران به رویدادهای مختلف چون مسابقات قهرمانی آسیا، جام جهانی، مسابقات غرب آسیا، بازی های آسیایی جاکارتا و غیره تصمیم گرفت اما در این میان سهم تیم ملی پنج بانوان بزرگسال صفر بود.

اعزام های مختلفی در بخش سه نفره انجام شد و فدراسیون با این توجیه که تیم پنج نفره رویدادی پیش رو ندارد از معین کادر فنی و برگزاری اردوهای ملی شانه خالی کرد. هر چند در مقایسه با تیم سه نفره که شامل چهار بازیکن است، تشکیل و برگزاری تیم پنج نفره تعداد بیشتری بازیکن را در بر می گیرد و از این جهت می توانست موجی از امیدواری را به لیگ تزریق کند اما این اتفاق نیفتاد.

طبق گفته فریده شجاعی نایب رئیس بانوان، این فدراسیون 20 اسفند ماه اردوی آماده سازی تیم پنج نفره شروع می گردد اما باید پرسید بازیکنان زیر نظر کدام کادر آماده شوند؟

شاید بتوان حتی دو روز مانده تا تاریخ اردو سرمربی را معین کرد اما دعوت ملی پوشان به اردو را چه کسی انجام می دهد؟ رسم معمول برگزاری اردوی تیم ملی اعلام لیست بازیکنان از طرف سرمربی و کادر فنی است که مطابق با اصول فنی و برنامه ریزی های اجرا شده برای آماده سازی تیم بازیکنان را انتخاب می نمایند، اما وقتی هنوز کادری تعیین نشده، آیا فدراسیون بازیکنان را به اردو فرا می خواند؟ چنین روشی حرفه ای است و دخالت در برنامه های فنی سرمربی محسوب نمی گردد؟

گویا مسئولان فدراسیون هنوز هم برنامه ای برای تیم ملی پنج نفره ندارند و صرفاً به مصاحبه های گاه به گاهی که شجاعی انجام می دهد اکتفا کردند. در اینجا باید سوال کرد که آیا این موضوع برخلاف وعده هایی که ریاست فدراسیون برای حمایت از بانوان داده بود، نیست؟

هرچند شنیده می گردد شایسته متشرعی، بسکتبالیست با سابقه ایران که در سال 2015 مدرک مربیگری بین المللی بسکتبال خود را گرفته یکی از گزینه های اصلی راهنمایی تیم ایران است اما هنوز هیچ گزینه ای رسماً از طرف فدراسیون برای سرمربیگری تیم بانوان معرفی نشده و هر روز شاهد از دست رفتن فرصتی هستیم که باید صرف آماده سازی تیم و برگزاری اردو می شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چرا سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان معین نمی گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان معین نمی گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید