چوپان: 150 هزار دلار هزینه کردم و 100 هزار دلار جایزه گرفتم

به گزارش بهترینهای وب، ورزش پرورش اندام علاقه مندان بسیارى دارد و طبق آمار، سه میلیون ورزشکار حرفه اى در سطح کشور و هزاران باشگاه در این رشته فعالیت داشته اما با این حال سهم زیادی در رسانه ها ندارند.

چوپان: 150 هزار دلار هزینه کردم و 100 هزار دلار جایزه گرفتم

به گزارش گروه رسانه های بهترینهای وب، ورزش پرورش اندام علاقه مندان بسیارى دارد و طبق آمار، سه میلیون ورزشکار حرفه اى در سطح کشور و هزاران باشگاه در این رشته فعالیت داشته اما با این حال سهم زیادی در رسانه ها ندارند. در روز های گذشته دو قهرمان ایرانی در مسابقات بین المللی افتخارآفرین شدند و همین بهانه ای شد تا سراغ شان برویم. هادی چوپان در مسابقات مسترالمپیا 2019 به مقام سوم رسید و نیما خانزاده نیز در مسابقات جهانی تایلند قهرمان شد. گفت وگوی فرهیختگان با این دو قهرمان ایرانی را در ادامه می خوانید.

چوپان: ماهانه 30 میلیون تومان هزینه دارم

آقای چوپان چطور مجوز حضور در مسابقات المپیا را به دست آوردید؟

به عنوان عضو تیم ملى کارگرى در مسابقات روسیه در وزن 100 کیلوگرم شرکت کردم و ضمن کسب مدال طلا، قهرمان قهرمانان شدم و به این ترتیب کارت حرفه اى دریافت و جواز مستقیم مسابقات مستر المپیا را به دست آوردم.

از جهتی که برای رسیدن به این پیروزیت ختم شد بگویید.

باشرکت در اولین مسابقه حرفه اى ها به عنوان اولین فرد سنگین وزن ایران نایب قهرمان شدم. بعد از آن در مسابقات سال 2017 بازهم دوم شدم. در سال 2019 پیروز شدم طلاى تاریخى مسابقات جهانى را کسب کرده و راهى مسترالمپیا شوم آن هم به عنوان اولین ایرانى تاریخ پرورش اندام جایزه اول مردمى را دریافت کنم. همچنین مفتخرم که اولین مرد تاریخ پرورش اندام ایران و دومین شخص تاریخ قاره کهن باشم که به لطف پروردگار توانستم جایگاه سوم و مدال برنز این مسابقات مهم را براى ایران عزیز به ارمغان آورم.

و در این جهت چقدر سختی کشیدید؟

21سال زمان برد تا مدال تاریخی این ورزش را به ایران بیاورم. 21سال شبانه روز رژیم و تمرین خرد کننده وهزینه هاى سرسام آور، 21 سال دوری از تمام خوشی ها و شادی های جوانی. همه به دنبال توقف من بودند. در این راه بزرگ ترین نعمت خداوند براى من آشنا شدن با برادرانم مهندس مهدی و هادی پارسافر بود که چه بهتر بگویم فرشته آرزوهای من بودند که 4 سال برای من هم فدراسیون بودند هم دولت هم ملت و جور همه را به تنهایی کشیدند و باید بگویم سهم بالایى در این افتخار دارند. ما برای دریافت ویزا هم خیلی اذیت شدیم. بهتر است بگویم پیر شدیم تا ویزا بگیریم و این افتخار کسب شود.

صحت دارد که ماهانه 30 میلیون تومان برای این رشته هزینه می کنید؟

بله، روزى یک میلیون تومان هزینه دارم و تامین آن سخت است. به این موضوع آسیب هاى روحى و جسمى را هم اضافه کنید.

چقدر جایزه گرفتى؟

150هزار دلار خرج سفرم شد و 100هزار دلار هم جایزه گرفتم. براى رسیدن به این مقام خانه و ماشینم را فروختم و الان حتى ماشین هم ندارم. این مسابقات از نظر مالى سودى برایم نداشت فقط عزت و سربلندى کشورم من را آرام مى کند.

به عنوان کسی که به چنین عنوانی رسیده چه توصیه ای به جوانان علاقه مند به این رشته ورزشی دارید؟

خودشان باشند، برای هدف شان صبور باشند، برای پیشرفت شان تلاش کنند قله را با یک قدم تصور نکنند، یک شبه به دنبال آرزوهایشان نروند، گول سوءاستفاده کنندگان را نخورند و برای به هدف رسیدند باج ندهند. ورزش را با فرهنگ، شخصیت و مرامش بیاموزند، نه فقط با مدال و حکمش.

و کلام آخر؟

آرزوی سلامتی و توفیق از خداوند منان برای تمام ایرانیان و تمام بندگان خداوند در کره خاکی و سربلندی ایران بزرگ را در جهان دارم و از شما هم بابت توجه به بنده و این رشته ورزشی ممنونم.

منبع :فرهیختگان

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چوپان: 150 هزار دلار هزینه کردم و 100 هزار دلار جایزه گرفتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چوپان: 150 هزار دلار هزینه کردم و 100 هزار دلار جایزه گرفتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید