کاجانگ در یک نگاه

به گزارش بهترینهای وب، کاجانگ در کشور مالزی و در نزدیکی کوالالامپور واقع شده است. تم پارک و ریزورت واندرلند بنگی، مرکز میراث کاجانگ و معبد تین هونگ سی از دیدنی های کاجانگ به شمار می روند.

کاجانگ در یک نگاه

کاجانگ (Kajang) یکی از شهرهای ایالت سلانگور در کشور مالزی، واقع در قاره آسیا است. این شهر در نواحی مرکزی و شرقی ایالت و در فاصله 30 کیلومتری از کوالالامپور قرار گرفته است.

جمعیت کاجانگ بیش از 540 هزار نفر و مساحت آن، 787 کیلومتر مربع است. حدود 60٪ جمعیت این شهر مالزیایی هستند و بعد از آن چینی ها با 19٪ و هندی ها با 10٪ قرار دارند. ساکنان کاجانگ را مسلمانان، بودایی ها و اقلیت های هندو ها و مسیحیان تشکیل می دهند.

نوع حکومت در ایالت سلانگور پادشاهی مشروطه است و فرماندار کل، سلطان ایالت نامید می گردد. سلطان ایالت، از میان اعضای خانواده سلطنتی انتخاب می گردد و او را علاوه بر رهبر مسلمانان سلانگور، سرچشمه افتخارات و شکوه ایالت نیز می شمارند. قوه مجریه ایالت را سلطان و هیئت مجریه ایالتی تشکیل می دهند. این هیئت شامل نخست وزیر یا رئیس دولت و 10 عضو دیگر است که همگی از میان اعضای هیئت مقننه ایالتی توسط سلطان انتخاب شده اند.

در سال 1709، اولین سکونتگاه ها در این منطقه ساخته شد و در سال 1807 و بعد از جنگ کلانگ، کاجانگ به عنوان شهر رسمیت یافت. به دلیل موقعیت مرکزی کاجانگ، این شهر به عنوان مرکز بخش هولو لانگات انتخاب شد. پیشرفت این شهر بیش از همه به دلیل زمین های کاشت قهوه است که در دهه 1890 تاسیس شد.

آب و هوای کاجانگ استوایی به شمار می رود و میزان بارندگی در تابستان بیشتر از فصول سرد صورت می گیرد. متوسط دمای هوا در طول سال از 25.2 تا 31.1 درجه سانتی گراد تغییر می نماید و میانگین بارش سالانه 1019 میلی متر برآورد شده است.

فرودگاه بین المللی کوالالامپور در فاصله 50 کیلومتری از کاجانگ قرار گرفته است و در آن پروازهایی از/ به آلماتی، پکن، ملبورن، سنگاپور، لندن، هنگ کنگ، ابوظبی، آمستردام، استانبول، تهران و بعضی مقاصد داخلی و خارجی دیگر برقرار است. کاجانگ محل اتصال تعدادی از بزرگراه ها و جاده ها است که این شهر را به شهرهایی مانند جوهور بهرو و بالاکونگ وصل می نماید و با استفاده از قطار نیز می توان از کوالالامپور و سرمبان به این شهر دسترسی داشت. برای جابجایی های درون شهری می توانید از اتوبوس های عمومی بهره ببرید.

از جمله دیدنی های کاجانگ می توان تم پارک و ریزورت واندرلند بنگی (Bangi Wonderland Theme Park & Resort)، مرکز میراث کاجانگ (Kajang Heritage Centre) و معبد تین هونگ سی (Tin Hong Si) را نام برد.

از مهم ترین سوغاتی های کاجانگ می توان به محصولات پیوتری اشاره نمود. شما برای خرید می توانید به مرکز خرید مترو پلازا کاجانگ (Metro Plaza Kajang) و مرکز خرید مترو پوینت کمپلکس (Metro Point Complex) سر بزنید.

منبع: کجارو / tripadvisor.com / en.climate-data.org / en.wikivoyage.org / en.wikipedia.org

به "کاجانگ در یک نگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاجانگ در یک نگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید