کاخ سفید: از شروع رقابت تسلیحاتی جدید با روسیه هراسی نداریم

به گزارش بهترینهای وب، سخنگوی کاخ سفید روز آدینه در مصاحبه ای گفت که واشنگتن هیچ گونه هراسی از مسابقه تسلیحاتی با روسیه ندارد.

کاخ سفید: از شروع رقابت تسلیحاتی جدید با روسیه هراسی نداریم

به گزارش گروه بین الملل بهترینهای وب،هوگان جیدلی سخنگوی کاخ سفید روز آدینه ادعا کرد که واشنگتن هیچ هراسی از شروع مسابقه تسلیحاتی با روسیه ندارد.

وی که با شبکه خبری فاکس نیوز مصاحبه می کرد با اشاره به خروج آمریکا از پیمان منع موشک های میان برد هسته ای گفت: این توافق مربوط به دوران جنگ سرد بود و مایک پامپئو وزیر امور خارجه به این حقیقت اشاره نمود که روسیه نیز در این توافق مسئولیت دارد.

جیدلی اضافه نمود: به آنها (روسیه) فرصت حضور و عمل کردن به این توافق و اجازه بازرسی داده شد اما آنها هیچ کاری انجام ندادند. پیمان آتلانتیک شمالی از ما حمایت می نماید و شریکان و همپیمانان ما معتقدند که خروج آمریکا از این پیمان درست بوده است.

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به این موضوع که آمریکا از احتمال شروع جنگ تسلیحاتی نگران نیست، گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از روابط بسیار خوبی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بهره می برد.

وزیر امور خارجه آمریکا امروز (آدینه) از خروج رسمی این کشور از معاهده منع موشک های هسته ای میان برد موسوم به INF اطلاع داد. (جزئیات بیشتر)

پامپئو در صفحه شخصی توئیتر خود با تکرار ادعای عدم پایبندی روسیه به این معاهده، نوشت: در تاریخ دوم فوریه 2019، ایالات متحده به روسیه شش ماه فرصت داد تا به پایبندی به معاهده من موشک های هسته ای میان برد بازگردد. روسیه مخالفت کرد، پس این توافق امروز انتها می یابد.

پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، آمریکا و روسیه را از تملک، فراوری یا پرتاب آزمایشی موشک های زمین پایه میان برد (1000 - 5000 کیلومتر) و کوتاه بردتر (100-500 کیلومتر) منع می نماید. این پیمان در دهه هشتاد میلادی و در دوران ریاست جمهوری رونالد ریگان و میخائیل گورباچف روسای جمهوری وقت آمریکا و شوروی سابق منعقد شد. واشنگتن اما بارها روسیه را به نقض این معاهده متهم نموده است اما روسیه تمامی اتهامات را رد می نماید.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کاخ سفید: از شروع رقابت تسلیحاتی جدید با روسیه هراسی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: از شروع رقابت تسلیحاتی جدید با روسیه هراسی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید