کنگره مفخم با هدف بجنوردشناسی برگزار می گردد

به گزارش بهترینهای وب، کنگره مفخم با هدف بجنوردشناسی و در قالب مسابقه با سه محور عکاسی، خاطره نویسی و آزمون آنلاین برگزار می گردد.

کنگره مفخم با هدف بجنوردشناسی برگزار می گردد

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: کنگره بین المللی مفخم برای نخستین بار باهمت ستاد دانش آموزی سمپاد استان برگزار می گردد.

او سه محور این کنگره را مسابقات عکاسی، خاطره نویسی و آزمون آنلاین برشمرد و اضافه کرد: علاقه مندان می توانند آثار خود را از هم اکنون تا یکم شهریورماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

یزدان پناه توضیح داد: طبیعت و اماکن گردشگری بجنورد، جاذبه های توریستی، فرهنگ و رسوم اقوام، موسیقی، سوغات و صنایع دستی بجنورد ازجمله موضوعات مسابقه عکاسی است.

اوگفت: علاقه مندان می توانند خاطرات خود را درباره شهر بجنورد یا روستاها و مکان های گردشگری این شهر برای شرکت در مسابقه به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی بابیان این که درصد بسیار بالایی از گردشگران به علت عدم آشنایی با جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی خراسان شمالی، اغلب اقامتی چندساعته در استان دارند، اضافه کرد: باید گام های بلندتری در جهت معرفی ظرفیت های استان برداشته گردد.

او اضافه کرد: به همین دلیل کوشش داریم با برگزاری جشنواره و تعریف رویدادهای مختلف و نیز با حضور هدفمند در نمایشگاه ها بتوانیم بخشی از این مسائل را مرتفع و گردشگران بیشتری را با جاذبه ها و پتانسیل های خراسان شمالی آشنا کنیم.

منبع: میراث آریا

به "کنگره مفخم با هدف بجنوردشناسی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره مفخم با هدف بجنوردشناسی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید