کوروش باقری: رئیس فدراسیون مقصر ناکامی رستمی است

به گزارش بهترینهای وب، کنار رفتن کیانوش رستمی از مسابقات جهانی و بازیهای آسیایی وزنه برداری طی دو سال اخیر برخی انتقادات را نسبت به عملکرد و تمرینات انفرادی این ورزشکار مطرح در پی داشته، اما سرمربی پیشین تیم ملی وزنه برداری، رئیس فدراسیون را مقصر اصلی این ناکامی می داند.

کوروش باقری: رئیس فدراسیون مقصر ناکامی رستمی است

کوروش باقری در گفت و گو با خبرنگار بهترینهای وب منطقه کرمانشاه، با اشاره به برگزاری رقابت دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری مسابقات آسیایی جاکارتا، اظهار کرد: کسب مدال طلای سهراب مرادی در این وزن قابل پیش بینی بود. این ورزشکار خوشبختانه علاوه بر کسب مدال طلا، توانست رکورد جهان را نیز جابجا کند.

وی ادامه داد: روی کاغذ نیز همه انتظار داشتند کیانوش رستمی مدال نقره این وزن را کسب کند، حتی در یک ضرب نیز تقریبا به همان شکل جلو رفت و تا سرانجام حرکت یک ضرب محتمل بود که کیانوش مدال نقره را بدست آورد، اما متاسفانه در مقابل وزنه 218 و 220 کیلوگرم نتوانست موفق عمل کند.

سرمربی پیشین تیم ملی وزنه برداری با اشاره به ناکامی سال گذشته کیانوش رستمی در مسابقات جهانی وزنه برداری، بیان کرد: تمرینات انفرادی کیانوش رستمی مورد تائید من نیست و این را قبول ندارم که ورزشکاری بخواهد به شکل انفرادی تمرین کند، اما شرایط کیانوش متفاوت است.

او علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری را مقصر اصلی ناکامی های کیانوش رستمی معرفی کرد و گفت: اگر بخواهیم در شکست های کیانوش مقصر پیدا کنیم، باید گفت مقصر اصلی شخص رئیس فدراسیون است، چرا که از زمان مسابقات المپیک ریو، او بود که این اجازه را به کیانوش رستمی داد که به تنهایی تمرین کند.

باقری با تاکید بر اینکه تمام انتقادات در وهله اول باید متوجه رئیس فدراسیون باشد نه کیانوش رستمی، بیان کرد: اگر بخواهیم از نظر فنی نیز دلیل این شکست را آنالیز کنیم، در سه تا چهار ماه اولی که وزن وزنه بردار بالا می رود، به لحاظ فنی و تکنیکی سرعتش پائین می آید که در اصطلاح به آن جانیفتادن بدن ورزشکار در آن وزن گفته می گردد.

وی اضافه نمود: شخصا مطمئنم کیانوش سال آینده در وزن 94 کیلوگرم جا می افتد و می تواند رکوردهای خوبی بزند، اما اینکه نتیجه رقابتش با سهراب مرادی به کجا می کشد، این آینده است که معلوم خواهد نمود.

وی بر لزوم حمایت از کیانوش رستمی تاکید نمود و گفت: باتوجه به اینکه این ورزشکار دو مرتبه متوالی در مسابقات با ناکامی روبرو گردیده، شرایط روحی او به گونه ای است که باید حمایت گردد.

سرمربی پیشین تیم ملی وزنه برداری یادآورشد: در هرحال اینکه کیانوش بخواهد رویه کنونی اش را در تمرینات ادامه دهد یا نه، بستگی به تصمیم رئیس فدراسیون دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کوروش باقری: رئیس فدراسیون مقصر ناکامی رستمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوروش باقری: رئیس فدراسیون مقصر ناکامی رستمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید