یک ژاپنی و یک آمریکایی برنده نوبل پزشکی شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت جایزه نوبل، امروز مصادف با یکم اکتبر 2018، برندگان جایزه نوبل پزشکی اعلام شدند.

یک ژاپنی و یک آمریکایی برنده نوبل پزشکی شدند

جیمز پی آلیسون از مرکز تحقیقات سرطان اندرسون از کشور آمریکا و تاسوکو هونجو از دانشگاه کیوتو از کشور ژاپن برنده این جایزه شدند.

این جایزه به دلیل کشف روش درمان سرطان به وسیله مسدود کردن تنظیم منفی ایمنی به این دو دانشمند تعلق گرفت.

جیمز پی آلیسون متولد 1948 میلادی در ایالت تگزاس آمریکا و مدیر بخش ایمونولوژی دانشگاه تگزاس و مرکز تحقیقات سرطان اندرسون است.

تاساکو هونجو متولد 1942 ژاپن نیز یکی از استادان قدیمی دانشگاه کیوتو است. این دو دانشمند برندگان نوبل 2018 در رشته پزشکی هستند. آنها برای کشف یک روش درمان سرطان به وسیله مهار پسرفت سیستم ایمنی بدن موفق به دریافت این جایزه شده اند.

به طور دقیق تحقیقات جداگانه آلیسون و هونجو در دهه 1990 میلادی نشان داد چگونه پروتئین های خاصی روی سیستم ایمنی سلول های T مانند ترمز عمل کرده و توانایی آنها را برای حمله به سلول های سرطانی کم می کند. به این ترتیب با سرکوب کردن آن پروتئین ها می توان توانایی بدن برای مقابله با سرطان را دگرگون کرد.

تا قبل از این کشف، درمان سرطان شامل جراحی، پرتو درمانی و شیمی درمانی بود. تحقیقات آنان به ایجاد درمان چهارم و هماهنگی سیستم ایمنی بدن منجر شد. کمیته نوبل این دستاورد را یک مبنای نوین برای درمان سرطان عنوان کرد.

براساس برنامه اعلام شده از سوی سایت نوبل، پس از اعلام اسامی برندگان نوبل پزشکی، فردا سه شنبه برنده نوبل فیزیک، روز چهارشنبه نوبل شیمی، روز جمعه نوبل صلح و روز دوشنبه نوبل اقتصاد اعلام می شود. امسال برنده ای برای نوبل ادبیات معرفی نمی شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "یک ژاپنی و یک آمریکایی برنده نوبل پزشکی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ژاپنی و یک آمریکایی برنده نوبل پزشکی شدند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید