10 خودروی هیبریدی برتر سال 2019 را بشناسید

به گزارش بهترینهای وب، در این مقاله ما می خواهیم در رابطه با اولین مورد ذکر شده؛ یعنی خودرو های هیبریدی صحبت کنیم! هیبریدی ها عملکردِ جالبی داشته و برای حرکت از ترکیب نیروی تولیدی پیشرانه الکتریکی و احتراقی استفاده می نمایند.

10 خودروی هیبریدی برتر سال 2019 را بشناسید

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، امروزه شاهد فراوری و عرضه انواع و اقسام خودرو ها هستیم. فراورینمایندگان مختلف دنیا اکنون برای حضوری قدرتمندانه تر در بازارِ دنیای خودرو، اقدام به فراوری محصولات هیبریدی، کراس اوورها، هاچبک ها، سدان ها و... می نمایند. اما در این مقاله ما می خواهیم در رابطه با اولین مورد ذکر شده؛ یعنی خودرو های هیبریدی صحبت کنیم! هیبریدی ها عملکردِ جالبی داشته و برای حرکت از ترکیب نیروی فراوریی پیشرانه الکتریکی و احتراقی استفاده می نمایند.

به این ترتیب خودرو مسافت بیشتری پیموده و آلودگی کم تری ایجاد خواهد نمود. در ظاهر همه چیز برای ما دلنشین و فوق العاده بوده و حضور خودرو های هیبریدی بسیار خوشایند به نظر می رسد. تفکرات این چنینی از جانب ما بسیار عادی و مورد انتظار است؛ اما خودروسازان دنیای اندیشه دیگری در سر دارند و فقط به فکر فروش بیشتر و فتح بازار های مختلف هستند؛ بنابراین خودروسازان در فراوری و عرضه خودرو های هیبریدی هم با یکدیگر به رقابت پرداخته و محصولات متنوعی را به فراوری می رساند. ما در ادامه 10 خودروی هیبریدی برتر دنیا در سال 2019 را به شما معرفی نموده و شما را با خود به قلب میدان نبرد خودروسازان دنیای خواهیم برد!

تویوتا پریوس 2019 (Toyota Prius)

مگر می شود که از خودرو های هیبریدی صحبت کرد؛ اما نام و نشان تویوتا پریوس را نادیده گرفت! پریوس جزء اولین خودرو های هیبریدی دنیا است که به شکل انبوه و توسط ژاپنی ها به فراوری رسیده و امروزه از آن به عنوان خودرویی مدرن و امروزی یاد می شود. ولی متاسفانه پریوس سرعت و قدرت زیادی ندارد؛ اما مسافت زیادی را پیموده و از این نظر برای خود اسم و رسمی دست و پا نموده است.

میزان مصرف سوخت تویوتا پریوس فقط 4.3 لیتر در هر 100 کیلومتر پیمایش بوده و شاید شما هنگام رانندگی با پریوس؛ پمپ بنزین و... را فراموش کنید! برای خرید پریوس پرداخت 25 هزار دلار کفایت نموده و لذت رانندگی با یکی از بهترین هیبریدی های دنیا را تجربه خواهید کرد.

هیوندای ایونیک پلاگین هیبریدی 2019

(Hyundai Ioniq Plug-in Hybrid)

خیلی سخت است که درباره بهترین خودرو های دنیا صحبت کنیم و محصوالات کمپانی هیوندای را از قلم بی اندازیم! شعاع حرکتی ایونیک در صورت استفاده از انرژی برق بیش از 290 کیلومتر خواهد بود و به همین دلیل باید ایونیک را جزء رقبای جدی محصولاتی مانند تویوتا پریوس بدانیم.

اما ایونیک خودرویی جدید بوده و بعضی از مشتریان هیوندای نگرانِ خدمات پس از فروش و تامین قطعات آن هستند. هیوندای برای رفع کردن نگرانی های مذکور؛ ایونیک را با گارانتی های طولانی مدت خود پوشش داده و خیال همه خریداران را راحت نموده است. علاوه براین، ایونیک ایمنی فراوانی داشته و به همین راحتی از میدان رقابت خارج نمی شود. در حال حاضر می توان با پرداخت 27 هزار دلار ایونیک را در کشوری مانند ایالات متحده آمریکا خریداری کرد.

شورلت بولت 2019 (Chevrolet Bolt)

بولت بر خلاف ظاهرش خودرویی نسبتا عظیم و خانوادگی است. این محصول آمریکایی یکی از بهترین خودرو های هیبریدی دنیا بوده و در عین حال برای خرید آن باید مبلغ ناچیزی پرداخت کرد.

شورلت بولت مسئله ای نسبتا عجیب در مقایسه با سایر هیبریدی های بازار دارد. در این محصول نمی توان به شکل هم زمان از پیشرانه الکتریکی و احتراقی استفاده کرد و تنها پس از خاتمه انرژی سیستم الکتریکی بولت؛ از پیشرانه احتراقی برخوردار می شوید. همچنین در بولت امکان شارژ سریع باتری ها وجود نداشته و مدت زمان زیادی را باید برای شارژ شدن باتری های آن صرف کرد. برای خرید بولت باید مبلغی کمتر از 40 هزار دلار پرداخت کرد.

فورد فیوژن 2019 (Ford Fusion)

کمپانی فورد سال جاری تغییرات و تحولات زیادی را پشت سر خواهد گذاشت. این خودروساز آمریکایی سال جاری نسخه جدید رنجر را رونمایی نموده و هنوز هم به دنبال تکامل زبان طراحی اختصاصی خود است. فورد در سال 2012 و پس از عبور از شرایط سخت مالی؛ سرمایه گذاری زیادی برای ساخت و توسعه خودرو های هیبریدی انجام داد، تا عقب ماندگی خود را نسبت به سایر رقبا جبران کند.

به همین دلیل فورد دوباره به سراغ مدل فیوژن رفت و هر ساله به فکر بروزرسانی آن و به بالا بردن کیفیت یکی از محصولات خاص خود بود. این فرایند هنوز هم ادامه دارد و در حال حاضر نسخه هیبریدی فورد فیوژن یکی از بهترین خودرو های پلاگین هیبریدی دنیا است. فورد این محصول را در 9 نسخه گوناگون عرضه نموده و نسخه های هیبرید SE، SEL، Titanium آن با قیمت های مختلفی عرضه شده اند. پیشرانه اصلی فیوژن در بهترین نسخه آن از نوع اکوبوست بوده و 325 اسب بخار قدرت دارد!

فولکس واگن ئی-گلف 2019

(Volkswagen e-Golf)

فولکس واگن ئی-گلف 2019 خودرویی هیبریدی بوده و این یعنی می توان لحظاتی هیجان انگیز را با خودرو های هیبریدی تجربه کرد!

این محصول برای تجربه لذت رانندگی ورزشی ساخته شده و مجهز به سیستم چهار چرخ متحرک است. ظاهر ئی-گلف بسیار ساده بوده و فولکس واگن آن را به سیستم نمایش نقاط کور، ترمز اتوماتیک و... مجهز نموده است. ئی- گلف قابلیت شارژ سریع داشته و قیمت آن از 33 هزار دلار شروع می شود.

آئودی اِی 3 اسپورتبک ئی-ترون 2019

(Audi A3 Sportback e-tron)

اِی 3 اسپورتبک ئی-ترون 2019 یکی از محصولات متفاوت کمپانی آئودی است. این محصول اگر چه یک خودروی هاچبک بوده و در ظاهر فضای کمی در اختیار سرنشینان خود می گذارد؛ اما محیط کابین آن بسیار جادار و راحت است.

همچنین این خودرو توان کافی و عملکردی نظیرِ خودرو های ورزشی دارد. مصرف سوخت این محصول بسیار ناچیز بوده و برای خرید مدل پایه آن باید بیش از 39 هزار دلار به کمپانی آئودی پرداخت کنید.

کیا فورته 5، 2019

(Kia Forte5)

کیا فورته 5 یک خودروی جدید و غریبه در بین خودرو های هیبریدی بوده و از نظر ظاهری شبیه به سدان کیا فورته است.

این خودرو هاچ بک بوده و نسبت به اسلاف سدان خود پیشرفت های قابل توجه و مفیدی داشته است. کیا برای ساخت فورته 5 از جدیدترین تکنولوژی های خود استفاده نموده و این محصول ظاهرا ایمنی قابل توجه و بسیار بالایی دارد. در حال حاضر فورته 5 فقط در کانادا عرضه شده و هنوز به کشوری مانند ایالات متحده آمریکا وارد نشده است.

هوندا کلاریتی پلاگین هیبریدی 2019

(Honda Clarity Plug-In Hybrid)

هوندا برای نابودی تویوتا پریوس برنامه ریزی نموده و همچنان در کوشش است که در رقابت با رقبای ژاپنی خود دست بالاتر را داشته باشد!

به همین منظور هوندا کلاریتی هیبریدی با پیشرانه های الکتریکی و احتراقی قدرتمندی به فراوری رسیده و رانندگان می توانند برای رانندگی با کلاریتی از سه حالت رانندگی استاندارد و مفید استفاده نمایند. در داخل کلاریتی ترکیبی از چوب و فلز را شاهد خواهید بود و کابین این محصول ژاپنی بسیار جادار و راحت است. قیمت نسخه پایه هوندا کلاریتی پلاگین هیبریدی بیش از 33 هزار دلار است.

پورشه پانامرا توربو اس ئی-هیبرید اکزکیوتیو 2019

(Panamera Turbo SE-Hybrid Executive)

بیشتر ما گمان می کنیم که خودرو های هیبریدی بسیار ضعیف و غیرقابل اطمینان هستند. اما این دیدگاه کاملا غلط بوده و برای اثبات مدعای ما بهتر است که نگاهی به پورشه پانامرا توربو اس ئی- هیبرید اکزکیوتیو بی اندازید.

پانامرا هیبریدی با پسوند توربو با کسی شوخی نداشته و به شدت سریع و قدرتمند است! فقط باید توجه داشت که برای خرید این خودروی زیبا و قدرتمند باید بیش از 222 هزار دلار ناقابل پرداخت کرد.

هوندا فیت هیبریدی 2019

(Honda Fit Hybrid)

هوندا نماینده دیگری در لیست ما داشته و یکی از جدیدترین محصولات هیبریدی این کمپانی ژاپنی در جمع بهترین های 2019 حضور دارد.

هوندا برای ساخت فیت هیبریدی از جدیدترین تکنولوژی ساخت پیشرانه های الکتریکی استفاده نموده و توان پیمایش آن را افزایش داده است. فیت جدید در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی شد و ظاهرا یکی از اولین بازار هایی که شاهد قدرتنمایی محصول کوچک هوندا خواهد بود؛ کشور ایالات متحده آمریکا است.

منبع: اقتصاد ایران

به "10 خودروی هیبریدی برتر سال 2019 را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 خودروی هیبریدی برتر سال 2019 را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید