11 ویژگی کاربردی ولی کمتر شناخته شده اینستاگرام

به گزارش بهترینهای وب، بسیاری از کاربران از بین انواع و اقسام شبکه های اجتماعی، صرفا از اینستاگرام استفاده می نمایند و کارهای مختلفی با آن انجام می دهند. اگرچه اینستاگرام رابط کاربری بسیار ساده ای دارد اما در این میان ویژگی ها، ابزارها و اپلیکیشن هایی وجود دارد که می توانند تجربه استفاده از این شبکه اجتماعی را لذت بخش تر نمایند. در ادامه به ویژگی ها و ترفندهایی می پردازیم که کاربردی هستند ولی احتمالا بخش زیادی از کاربران از وجود آن ها خبر ندارند.

11 ویژگی کاربردی ولی کمتر شناخته شده اینستاگرام

دریافت نوتیفیکیشن انتشار پست از طرف اکانت های موردنظر

اگر اکانتی را فالو می کنید که به هیچ عنوان نمی خواهید پست های جدید آن را از دست بدهید، پس بهتر است قابلیت دریافت نوتیفیکیشن های انتشار پست های اکانت مذکور را فعال کنید. برای این کار از دو روش می توانید بهره ببرید.

روش اول این است که روانه پروفایل موردنظر شوید، بر گزینه Following ضربه بزنید و سپس گزینه Notifications را انتخاب کنید. بعد از این کار، می توانید نوتیفیکیشن های مربوط به پست ها، استوری ها یا ویدیوهای لایو اکانت مذکور را فعال کنید.

علاوه بر این، چنین کاری را مستقیما به وسیله پست های کاربر می توانید انجام دهید. ابتدا بر گزینه سه نقطه در بالای سمت راست پست ضربه بزنید و Turn On Post Notifications را انتخاب کنید. اگر بعد از انجام این کار دیدید که تعداد زیادی نوتیفیکیشن روانه اینستاگرام شما می گردد، با تکرار این مراحل و انتخاب گزینه Turn Off Post Notifications می توانید از دست این نوتیفیکیشن ها خلاص شوید.

حذف تگ های خود در تصاویر دوستان

آیا یکی از دوستانتان شما را در تصاویر نه چندان خوشایند و ناخواسته تگ نموده است؟ خوشبختانه برای حل این معضل دو راه پیش روی شما قرار گرفته است. ابتدا به پست موردنظر سر بزنید و با ضربه بر نام خود که بر روی تصویر قرار گرفته، دو گزینه Remove Me From Post (حذف تگ) و Hide From Profile (قرار نگرفتن این پست در پروفایل شما) ظاهر می گردد. اگر مشکل اساسی با پست موردنظر ندارید و فقط نمی خواهید این تصویر حاوی تگ شما در پروفایلتان ظاهر گردد، به راحتی می توانید گزینه دوم را انتخاب کنید.

پاک کردن تاریخچه جستجو در اینستاگرام

در اینستاگرام پست های متنوعی منتشر می گردد و شاید در بخش جستجو عبارات مختلفی را تایپ می کنید که می خواهید کسی آن ها را مشاهده نکند. برای حذف تاریخچه جستجو، به پروفایل خود سر بزنید و بعد از انتخاب گزینه سه خط عمودی در سمت راست بالای نمایشگر، گزینه Settings را انتخاب کنید. بعد از ضربه بر گزینه Security، در انتهای این بخش Clear Search History را مشاهده می کنید که با انتخاب آن تاریخچه جستجو در اینستاگرام حذف می گردد.

مشاهده پست های لایک شده

اگر می خواهید پستی که قبلا لایک نموده اید را پیدا کنید، لازم نیست ساعت ها در اینستاگرام به دنبال آن بگردید. در عوض، کافی است به پروفایل خود مراجعه کنید و بعد از مراجعه به Settings، سپس به Account و Posts Youve Liked سر بزنید. با این کار، حدود 300 پست که اخیرا لایک نموده اید، نمایش داده می گردد و می توانید بین آن ها دنبال پست موردنظر بگردید.

کاهش مصرف اینترنت موبایل

از آنجایی که هنگام استفاده از اینستاگرام، این اپلیکیشن سعی می نماید از قبل تصاویر و ویدیوها را بارگذاری کند، چنین کاری می تواند مصرف اینترنت را تا حد زیادی افزایش بدهد و این موضوع به خصوص حین استفاده از اینترنت موبایل بیشتر احساس می گردد. برای محدود کردن این موضوع، در بخش پروفایل خود بر گزینه به شکل سه خط عمودی ضربه بزنید و سپس گزینه Settings را انتخاب کنید. بعد از آن Cellular Data Use را انتخاب و حالت Data Saver را فعال کنید. با این کار اگرچه بارگذاری تصاویر و ویدیوها بیشتر طول می کشد، ولی در عوض مصرف اینترنت موبایل تا حد زیادی کاهش پیدا می نماید.

پست گذاشتن به وسیله اکانت های مختلف

اینستاگرام هم مانند توییتر و بسیاری از دیگر شبکه های اجتماعی به کاربران این اجازه را می دهد که به صورت همزمان به چند اکانت دسترسی داشته باشند. برای افزودن اکانت جدید، در بخش پروفایل خود بعد از انتخاب Settings بر Add Account ضربه بزنید. در صفحه جدیدی که باز می گردد، هم می توانید معینات یک اکانت از پیش ایجاد شده را وارد کنید و هم امکان ایجاد یک اکانت جدید وجود دارد.

چگونه اکانت هک شده اینستاگرام را پس بگیریم؟

چیدمان تصاویر

اینستاگرام از یک اپلیکیشن وابسته به نام Layout (نسخه اندروید و iOS)پشتیبانی می نماید که به کاربران اجازه می دهد چند تصویر مختلف را کنار یکدیگر قرار دهند و این موارد را در اینستاگرام یا دیگر شبکه های اجتماعی آپلود نمایند. برای بهره گیری از آن می توانید مستقیما به این اپلیکیشن سر بزنید یا اینکه هنگام ارسال پست در اینستاگرام می توانید بر آیکون مربوط به این اپلیکیشن ضربه بزنید. بعد از دسترسی به Layout، گزینه های مختلفی برای چیدمان تصاویر در اختیار شما قرار می گیرد تا در نهایت با توجه به سلیقه خود بتوانید این تصاویر را کنار یکدیگر قرار دهید.

فیلتر کردن کامنت های اینستاگرام

اگر می خواهید از دست کامنت های ناخوشایند افراد مزاحم خلاص شوید، اینستاگرام در این زمینه ابزار خوبی فراهم نموده است. به همین خاطر به جای اینکه هر بار تک به تک این کامنت ها را حذف یا افراد مزاحم را بلاک کنید، می توانید کلیدواژه هایی را برای فیلتر کردن آن ها معین کنید.

در بخش پروفایل بر Settings ضربه بزنید و سپس به Privacy و در نهایت Comments مراجعه کنید. در این بخش علاوه بر فعال کردن گزینه Hide Offensive Comments که چنین فیلتری را به صورت اتوماتیک فعال می نماید و چندان مناسب زبان فارسی نیست، می توانید با فعال کردن گزینه Manual Filter کلیدواژه های موردنظر خود را برای فیلتر کردن قرار دهید.

پنهان کردن استوری ها از دید افراد موردنظر

قابلیت پنهان کردن استوری ها از جمله معینه هایی است که هنوز هم بسیاری از کاربران از وجود آن اطلاعی ندارند. اگر به هر دلیلی نمی خواهید افرادی استوری شما را مشاهده نمایند، به راحتی می توانید چنین کاری را انجام دهید. در بخش پروفایل به جهت Settings > Privacy > Story بروید و در بخش Hide Story From بر 0 People ضربه بزنید تا بتوانید دسترسی افراد موردنظر را به استوری های خود مسدود کنید.

عدم مشاهده استوری ها و پست های اکانت های مختلف

اگر افرادی که فالو می کنید مرتبا پست ها و استوری های مختلف منتشر می نمایند و به هر دلیلی نمی توانید آن ها را آنفالو کنید، اینستاگرام برای شما قابلیت مفیدی تدارک دیده است و به راحتی می توانید از دست این پست ها و استوری ها خلاص شوید. راحت ترین راه برای انجام این کار است که در فید اصلی خود انگشت خود را بر استوری موردنظر نگه دارید و گزینه Mute را انتخاب کنید. سپس گزینه های Mute Story و Mute Story and Posts پدیدار می گردد که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

آرشیو کردن پست های قدیمی

اگر می خواهید پست هایی را از پروفایل خود دربیاورید بدون اینکه ناچار به حذف کامل آن ها شوید، باید از قابلیت آرشیو کردن بهره ببرید. برای این کار، بر گزینه سه نقطه در سمت راست بخش فوقانی پست موردنظر ضربه بزنید و سپس گزینه Archive را انتخاب کنید. زمانی هم که می خواهید این پست های آرشیو شده را مشاهده کنید، در بخش پروفایل بر گزینه به شکل سه خط موازی ضربه بزنید و Archive را انتخاب کنید؛ بعد از آن، در بخش فوقانی ضربه بزنید و Post Archive را انتخاب کنید تا بتوانید این پست ها را مشاهده یا در صورت صلاحدید آن ها را به پروفایل خود برگردانید.

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

منبع: Make Use Of

منبع: دیجیکالا مگ

به "11 ویژگی کاربردی ولی کمتر شناخته شده اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 ویژگی کاربردی ولی کمتر شناخته شده اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید