80 درصد بادام زمینی کشور در آستانه اشرفیه فراوری می گردد

به گزارش بهترینهای وب، لیلا بذرکار در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه استان گیلان به ویژه شهرستان آستانه اشرفیه یکی از قطب های فراوری بادام زمینی در کشور محسوب می گردد، اظهار کرد: 80 درصد بادام زمینی کشور در شهرستان آستانه اشرفیه فراوری می گردد.

80 درصد بادام زمینی کشور در آستانه اشرفیه فراوری می گردد

وی با بیان اینکه استان گیلان دو هزار و 900 هکتار اراضی بادام کاری دارد، اضافه کرد: از این میزان دو هزار و 507 هکتار اراضی بادام کاری در شهرستان آستانه اشرفیه قرار گرفته است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با اشاره به کشت بادام زمینی در شهرستان های رشت، تالش، رودبار و بندرانزلی، گفت: بعداز آستانه اشرفیه، شهرستان رشت با 220 هکتار اراضی بادام کاری بیشترین بادام کاری را در استان گیلان دارد.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت ها و برنامه های جهاد کشاورزی استان گیلان ارتقا و تقویت استفاده از روش های مکانیزه کاشت، داشت و برداشت است، اعلام کرد: در امسال برای نخستین بار کاشت و برداشت مکانیزه بادام زمینی استان گیلان اجرایی شد.

بذرکار تأکید کرد: بهره گیری از روش های مکانیزه سبب کاهش هزینه های تولیدو همچنین سبب افزایش بهره وری و کیفیت محصولات تولیدی می گردد. به صورت پایلوت در امسال کشت و برداشت مکانیزه بادام در استان گیلان در شهرستان آستانه اشرفیه شروع شد.

وی با اشاره به اینکه از فروردین ماه هر ساله زمین ها برای کشت بادام آماده گردیده و اردیبهشت ماه کشت بادام شروع می گردد، اضافه کرد: بعداز یک دوره 120 روزه برداشت بادام از مرداد ماه هر سال در استان گیلان شروع می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "80 درصد بادام زمینی کشور در آستانه اشرفیه فراوری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد بادام زمینی کشور در آستانه اشرفیه فراوری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید