اخبار سیاسی

متفکر آزاد: کشور نمی تواند معطل معرفی وزیر صمت بماند ، دولت هرچه سریع تر به وظیفه قانونیش عمل کند

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بهتر است دولت هرچه سریع تر به وظیفه قانونیش عمل کند. این گلایه از رئیس جمهور است و منتظریم هر چه زودتر وزیر به مجلس معرفی شود.

3 مهر 1399

شکستن قفل نهادی توسعه

فرصتی برای جرم بخشی و عیب پوشی نداریم. قفل شدگی یا تله نهادی، روابط اقتصادی و اجتماعی ایران را رو به زوال برده و اگر ادامه یابد، زوال محتوم است. قفل شدگی یا تله نهادی (institutional lock-in, trap) که معادل هم هستند، واژگانی آشنا و گویا در حوزه های توسعه پژوهی، اقتصاد...

2 مهر 1399

تونس، دوره جدید از تنش در مجلس؛ اتهامات نخست وزیر مستعفی علیه النهضه وقلب تونس

صحنه سیاسی تونس در پی استعفای نخست وزیر این کشور شاهد تنش و اختلافات میان احزاب مختلف و در راس آنها میان الیاس الفخفاخ و حزب النهضه بوده است.

27 شهریور 1399

وزیر خارجه نیجریه به کووید-19 مبتلا شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، با اعلام ابتلای جئوفری اونیاما وزیر امور خارجه نیجریه به ویروس کووید -19، وی نخستین عضو دولت محمد بوهاری رئیس جمهور این کشور است که به این بیماری ویروسی مبتلا شده است.

22 شهریور 1399

رونق مشاغل اینترنتی به جهش فراوری می انجامد، مجوزبازی در اقتصاد دیجیتال پذیرفتنی نیست

یک عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بهانه تراشی هایی همچون الزام به دریافت مجوزهای بی مورد در راستا اقتصاد دیجیتال پذیرفتنی نیست، گفت که در سال جهش فراوری رونق کسب و کارهای اینترنتی به معیشت مردم و آسودگی خیال آنها در تامین نیازهای...

20 شهریور 1399

مقاومت محورسازی اقتصاد ایران و حفظ ارزش پول ملی

جلسه کمیسیون اقتصادکلان، بازرگانی و اداری دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، به ریاست داود دانش جعفری برگزار گردید.

20 شهریور 1399

کدام نمایندگان مجلس کرونا گرفته اند؟

با شیوع مجدد ویروس کرونا تعداد مبتلایان افزایش پیدا کرده که این شامل نمایندگان مجلس هم می شود. طبق گفته محمدحسین فرهنگی سخنگوی هیات رییسه مجلس هفته گذشته از بیش از 100 نماینده مجلس تست کرونا گرفته شد که نتیجه برخی از آن ها مثبت بود.

17 شهریور 1399

اگر شرایط پایتخت به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت می شود

استاندار تهران با اشاره به فرایند صعودی مبتلایان کرونا، گفت: اگر شرایط پایتخت به بحران برسد، کنترل آن بسیار سخت می شود.

15 شهریور 1399

دموکرات های آمریکا استیضاح وزیر دادگستری را خواهان شدند

شماری از دموکرات های آمریکا، استیضاح وزیر دادگستری به خاطر اخراج دادستان نیویورک را خواهان شدند.

2 شهریور 1399

مبالغ کلاهبرداری وس در دست رسیدگی قضایی

رئیس سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی گفت: مبالغی که تحت عنوان سرویس خدمات ارزش افزوده به صورت ناخواسته از یک میلیون و200 هزار مشترک موبایل کسر شده بود، در دست رسیدگی قضایی قرار گرفته است.

27 مرداد 1399

دعوای سفرای چین و انگلیس در تهران، عکس

سفیران چین و انگلیس در تهران بر سر موضوع هنگ کنگ و حاکمیت آن وارد جدال لفظی در توئیتر شدند.

26 مرداد 1399

ترامپ در اوج اعتراضات جشن تولد گرفت، عکس

ایسنا نوشت: معترضان از رئیس جمهوری آمریکا هنگام بازگشت از جشن تولد 74 سالگی اش در محل باشگاه گلفش در نیوجرسی با شعارهای ضدنژادپرستی استقبال کردند.

22 مرداد 1399

اعتبارنامه این سه نماینده مجلس تصویب نشد

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی روال آنالیز اعتبارنامه های تایید نشده را تشریح کرد.

10 مرداد 1399

دیپلمات شب های قدر انقلاب

کار کردن در 40 سال پیش یعنی دهه اول انقلاب به هیچ عنوان قابل مقایسه با شرایط فعلی نبود. در واقع اگر بخواهیم با استعاره ای مناسب درباره موقعیت دیپلمات هایی چون دکتر اردبیلی در ابتدای انقلاب صحبت کنیم باید بگوییم آنها در شب های قدر انقلاب خدمت خود را شروع...

31 تیر 1399

کرونا خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی را توسعه داد

به گزارش خبرنگاران، کووید 19 به طور مستقیم آثار مالی منفی روی زنجیره عرضه، تقاضا، بازارهای مالی، سرمایه گذاری، تولید و تجارت بین المللی دارد که نتایج آن می تواند موقعیت ژئوپلیتیک کشورها را در جهان دستخوش تغییر کند.

21 تیر 1399

900 هزار سیم کارت رایگان به سرپرستان خانوار تعلق گرفت

حسین فلاح جوشقانی در مصاحبه با خبرنگاران، درباره نحوه واگذاری سیم کارت های رایگان به سرپرستان خانواری که تا به امروز سیم کارتی به نامشان ثبت نبوده است، گفت: از زمان اعلام اعطای وام یک میلیون تومانی به سرپرستان خانوار، معین شد که 2.5 میلیون نفر از سرپرستان...

18 تیر 1399

خط و نشان بورسی وزیر کشور برای رسانه ها

وزیر کشور گفت: یک گروه از رسانه ها، آنهایی هستند که با مبنا و ریشه خارج از کشور فعالیت دارند. رویکرد عمده این رسانه ها، برخورد منفی به منظور تضعیف بازار سرمایه است. آنها با پخش اطلاعات، سینگالها و داده هایی تلاش دارند این بازار را بی ثبات نشان دهند.

18 تیر 1399

واشنگتن: هر گزینه ای را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران استفاده می کنیم

وزارت خارجه آمریکا با اصرار بر کوشش های این کشور جهت تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران، مدعی شد که هرگز اجازه دستیابی ایران به سلاح اتمی را نمی دهند.

16 تیر 1399

مارتین لوترکینگ چگونه مفهوم سیاه و سفید را دگرگون کرد

به گزارش خبرنگاران، اوئن گلایبرمن منتقد فیلم در نیویورک نقدی بر فیلم سلما ساخته آوا دوورنای نوشته و در آن به محتوا و ظرافت های این اثر پرداحته است که در زیر می خوانید.

6 تیر 1399

عضو مجلس مصر: آمریکا در شرایط کرونا تحریم های ظالمانه علیه سوریه را بردارد

عضو مجلس مصر گفت که آمریکا در شرایط دنیاگیری کرونا و درگیری طولانی سوریه با جنگ با تروریسم به تحریم هایی که با اهداف سیاسی خاصی علیه سوریه اعمال می گردد، پایان دهد.

2 تیر 1399
تعداد: (161)